Uz Vidzemes šosejas no Sēnītes līdz Siguldai satiksmi pārslēgs uz pārbūvēto brauktuvi

LETA
Foto: Andrew Ostry/shutterstock

Uz Vidzemes šosejas (A2) posmā no Sēnītes līdz Siguldai pēc tehnoloģiskā pārtraukuma atsākti būvdarbi, un no trešdienas vai ceturtdienas, 20. aprīļa, satiksmi pārslēgs uz pārbūvēto labās puses brauktuvi virzienā uz Siguldu un sāks būvdarbus kreisās puses brauktuvē, informēja VSIA "Latvijas valsts ceļi" pārstāvji.

Tāpat kā līdz šim katrā virzienā būs viena braukšanas josla.

Braukšanas ātruma ierobežojums būs 70 un lokāli 50 kilometri stundā.

Autovadītājiem jārēķinās, ka šāda satiksmes organizācija saglabāsies līdz būvdarbu beigām, un satiksme starp Sēnīti un Siguldu var būt palēnināta. Darbus plānots pabeigt līdz septembrim.

Kreisās puses brauktuvē pārbūvēs ceļa segas konstrukciju, vietām pārbūvējot visas ceļa konstruktīvās kārtās vai atsevišķos posmos izbūvējot reciklēto kārtu. Noslēgumā visā posmā ieklās asfaltbetona segumu trijās kārtās. Pārbūvētās ceļa segas kalpošanas laiks būs 20 gadu.

Pārbūvēs arī Inčupītes un Egļupes caurtekas, kā arī otru gājēju tuneļa daļu Gaujas ciematā, kas ir zem kreisās brauktuves.

Jau ziņots, ka pirms pārbūves ceļa segums šajā posmā bija stipri nolietojies, jo, izņemot dažus uzlabojumus, Vidzemes šosejai no Sēnītes līdz Siguldai atjaunošanas darbi nebija veikti kopš ceļa uzbūvēšanas 80.gados.

Būvdarbus veic SIA "Binders" par līgumcenu 12 360 587 eiro ar pievienotās vērtības nodokli, tostarp 10 506 498,95 eiro ir Eiropas Savienības Kohēzijas fonda finansējums. Projekta autors ir SIA "Ceļuprojekts", būvuzraudzību veic SIA "Firma L4".

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu