"Līdz spriedumam aicinām saglabāt priestera labo slavu." Stankevičs izsakās par apcietināto prāvestu

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs.
Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs. Foto: Paula Čurkste/LETA

Katoļu arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs ir komentējis par iespējamu seksuālu vardarbību pret mazgadīgu personu aizturētā Rīgas Svētā Alberta draudzes prāvesta lietu. Stankevičs aicina saglabāt priestera labo slavu līdz gala spriedumam. 

Par iespējamu seksuālu vardarbību pret mazgadīgu personu Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvalde 2023. gada aprīlī aizturēja Romas katoļu baznīcas Rīgas Svētā Alberta draudzes prāvestu, informēja policijā.

"Baznīca pilnībā uzticas tiesībsargājošām iestādēm un cer uz godīgu, objektīvu un ātru lietas izmeklēšanu. Esam gatavi sadarboties ar tiesībsargājošajām iestādēm.

Līdz gala spriedumam aicinām saglabāt priestera labo slavu un respektēt nevainīguma prezumpciju," mikroblogošanas vietnē "Twitter" raksta arhibīskaps Stankevičs.

"Apollo.lv" jau vēstīja, ka, vērtējot izmeklējamā noziedzīgā nodarījuma raksturu,

VP aicina atsaukties jebkuru personu, tostarp draudzes locekļus, kuriem ir aizdomas, ka viņi vai viņu bērni varētu būt cietuši no konkrētās personas iespējamām pretlikumīgām darbībām un nekavējoties vērsties policijā.

Ar policiju iespējams sazināties, zvanot pa tālruņa numuru 67829204 vai 110!

Ņemot vērā, ka izmeklēšana kriminālprocesā turpinās, pašlaik izmeklēšanas interesēs VP plašākus komentārus nesniegs.

VP atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Priesterim kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums.

Rīgas Svētā Alberta draudzes mājaslapā pieejamā informācija liecina, ka pašlaik draudzē kalpo trīs Mazāko Brāļu Kapucīnu tēvi - priesteri: tēvs Vitolds, tēvs Jāzeps un draudzes prāvests Krišjānis Dambergs.

Kā liecina trešdien publiskotā informācija portālā "katolis.lv", katoļu arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs par Rīgas Svētā Alberta draudzes administratoru iecēlis tēvi Jāni Savicki, jo Dambergs atbrīvots no draudzes prāvesta pienākumiem un nebūs arī Misionārā semināra jaunajai evaņģelizācijai "Redemptoris Mater" garīgais tēvs.

Pēdējos gados šis nav vienīgais gadījums Latvijā, kurā mācītājiem tiek inkriminēti seksuāla rakstura noziegumi. Patlaban par seksuāla rakstura noziegumu kopā ar vēl vienu vīrieti apsūdzēts Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesteris Pāvels Zeiļa un viņa lietu Rīgas pilsētas tiesa plāno turpināt skatīt 12. maijā.

Saskaņā ar apsūdzību noziedzīgie nodarījumi izdarīti laika posmā no 2017. līdz 2018. gadam.

Pērn vasarā Latvijas Radio vēstīja, ka aizdomās par seksuāla rakstura noziegumu Talsu novadā varētu būt aizturēts bijušais Talsu baptistu draudzes mācītājs, kurš pirms vairākiem gadiem bijis arī Talsu novada sociālā dienesta dienas centra vadītājs.

Kur meklēt palīdzību

Informāciju un atbalstu var meklēt pusaudzucentrs.lv

Mentālās veselības atbalsta tālrunis vecākiem un bērniem: +37125737363.

Centrs "Marta"

Matīsa iela 49-3, Rīga

Tālr. 67378539

E-pasts: centrs@marta.lv

Centra "Marta" Liepājas filiāle

Kūrmājas prospekts 11, Liepāja

Tālr. 29195442

E-pasts: centrs@martaliepaja.lv

Krīžu un konsultāciju centrs "Skalbes"

Kungu iela 34, Rīga

Tālr. 24551700, 27722292

E-pasts: skalbes@skalbes.lv

Atbalsta tālrunis noziegumos cietušajiem: 116006

Centrs drošai bērnībai "Dardedze"

Tālr. 67600685

E-pasts info@centrsdardedze.lv

VBTAI Bērnu un jauniešu uzticības tālrunis

116111

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu