Avoti: Jaunajās ES sankcijās tiks paplašināts aizliegums tranzītam caur Krieviju

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Michaelvbg/Shutterstock

Eiropas Savienība (ES) jaunajā sankciju paketē gatavojas paplašināt aizliegumu attiecībā uz kravu tranzītu caur Krieviju, informē aģentūra "Bloomberg", atsaucoties uz anonīmiem avotiem, kas ir pazīstami ar jaunajiem ierosinājumiem sankciju jomā.

Sagaidāms, ka pilnībā pārvadājumi caur Krieviju uz trešajām valstīm aizliegti netiks, tomēr ierobežojumi, domājams, skars vairākas tehnoloģijas un tehnikas veidus.

Kā vēsta "Bloomberg", Polija, Igaunija un Lietuva ES pieprasa, lai pilnībā tiktu aizliegts tādu kravu eksports caur Krieviju, ko var izmantot Krievijas militāri rūpnieciskais komplekss, aviācijas un kosmosa nozares.

Precīzu sarakstu aģentūra nemin.

Žurnālistu pētījumos iepriekš tika konstatēts, ka vairākās ES valstīs, kas robežojas ar Krieviju, pieaudzis preču apgrozījums ar Vidusāzijas valstīm. Domājams, tas var liecināt par to, ka sankcijas tiek apietas, fiktīvi sūtot sankcijām pakļautās preces uz šīm valstīm.

Plānotās sankciju paketes ietvaros ierobežojumi var tikt noteikti tankkuģiem un kravas kuģiem, kas brauciena laikā slēpj savas koordinātes, vēsta "Bloomberg".

Vairākās izmeklēšanās norādīts, ka šādi kuģi var tikt izmantoti, lai apietu Krievijai noteiktās sankcijas un tirgotos ar precēm, kas izvestas no Ukrainas okupētajām teritorijām.

Jaunās sankcijas skars Krievijas Valts atomenerģijas korporāciju "Rosatom" un Krievijas dimantus, atsaucoties uz saviem avotiem vēsta "Radio Brīvā Eiropa"/"Radio Brīvība" korespondents Rihards Jozvjaks. Uz šādiem ierobežojumiem uzstāj Polija un Baltijas valstis.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu