VIDEO Neapdomīgs motociklists un ļoti steidzīgi mersedesi. Publicēti "spilgtākie" mirkļi no policijas reida

Apollo.lv
Foto: Ekrānuzņēmums no video

Visu aizvadīto nedēļu norisinājās Eiropas ceļu policijas tīkla "Roadpol" akcija "Atļautā braukšanas ātruma kontroles nedēļa", kuras laikā papildus ikdienas ceļu satiksmes noteikumu ievērošanas kontrolei Valsts policija visā Latvijas teritorijā pievērsa pastiprinātu uzmanību tieši atļautā braukšanas ātruma ievērošanai.

Jau desmito reizi Eiropas ceļu policijas tīkla "Roadpol" dalībvalstīs norisinājās akcija, kuras mērķis ir pievērst uzmanību sekām un bīstamībai, kādas rada atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana gan pašam autovadītājam, gan apkārtējiem satiksmes dalībniekiem. Apkopojot datus par aizvadīto nedēļu, var secināt, ka atsevišķu satiksmes dalībnieku attieksme pret kopējo satiksmes drošību neuzlabojas, aizvien ir tādi autobraucēji, kuri rupji pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus, tādējādi apdraudot gan sevi, gan apkārtējos.

Ja salīdzina ar pērnā gada Valsts policijas darbinieku fiksētajiem ātruma pārkāpumiem, tad šis skaits ir samazinājies – 2022. gadā akcijas laikā tika konstatēti 2118 ātrumpārkāpumi, šogad tādu ir 1671. Bet ar tehniskajiem līdzekļiem – gan ar pārvietojamajiem, gan stacionāriem radariem – fiksēto ātrumpārkāpumu skaits ir palielinājies – 2022. gadā tādi bija 10 034, bet šogad nedēļas laikā fiksēti 12 298 ātrumpārkāpumi.

Video: Policijas reidā fiksētie pārkāpēji

Viens no lielākajiem ātrumpārkāpumiem, kas fiksēts šīs akcijas laikā, bija Vidzemes reģionā, Gulbenes novadā, kur ārpus apdzīvotas vietas, pa autoceļu Gulbene - Balvi - Viļaka - Krievijas robeža kāds automašīnas "Mazda" vadītājs brauca ar ātrumu 167 km/h, tādējādi pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu par vairāk nekā 70 km/h.

Tieši Vidzemes reģionā "Atļautā braukšanas ātruma kontroles nedēļā" Valsts policijas darbinieki fiksējuši visvairāk ātrumpārkāpumu – tādi bijuši 613.

Tāpat daudzi steidzīgi autovadītāji nedēļas laikā apturēti Rīgas reģionā – kopumā 378. Viens no neapdomīgākajiem autobraucējiem ir bijis kāds motocikla "YAMAHA" vadītājs, kurš 19. aprīlī Rīgā, Augusta Deglava ielā, braucot virzienā no Ulbrokas ielas, krietni pārsniedza atļauto braukšanas ātrumu: vietā, kur atļautais ātrums ir 50 km/h, motocikla vadītājs traucās ar 131 km/h. Vīrietim piemērots transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums uz 12 mēnešiem un naudas sods.

Savukārt Zemgales reģionā akcijas laikā likumsargi fiksējuši krietnu skaitu ātrumpārkāpumu – 248. Viens no bezatbildīgākajiem autobraucējiem ir bijis kāds automašīnas "Mercedes Benz" vadītājs, kurš 19. aprīlī Aizkraukles novadā pa autoceļu P73 brauca ar ātrumu 170 km/h pie atļautā braukšanas ātruma 90 km/h.

Autovadītājam piemērots transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums uz sešiem mēnešiem un naudas sods.

Arī Latgales reģionā Valsts policijas darbinieki fiksējuši gandrīz tikpat daudz ātrumpārkāpumu – 238. Viens no steidzīgākajiem autovadītājiem Latgales reģionā izrādījies arī kāds automašīnas "Mercedes Benz" vadītājs, kurš Balvu novadā pa autoceļu P46 brauca ar ātrumu 145 km/h, ārpus apdzīvotas vietas, kur maksimālais braukšanas ātrums 90 km/h.

Tāpat kā citviet Latvijas teritorijā, arī Kurzemes reģionā likumsargi fiksēja steidzīgus autovadītājus – aizvadītajā nedēļā tādi bijuši 194. Viens no steidzīgākajiem vadītājiem bija kāds automašīnas "Volvo" vadītājs, kurš Dienvidkurzemes novadā, Medzes pagastā, Kapsēdē brauca ar ātrumu 111 km/h pie atļautā ātruma 50 km/h. Arī šim autovadītājam piemērots transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums uz sešiem mēnešiem un naudas sods.

Valsts policija aicina ikvienu autovadītāju atcerēties, ka, pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu, samazinās autovadītāja spēja laikus reaģēt uz satiksmē notiekošo, kā arī atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana, īpaši apdzīvotā vietā, rada lielu apdraudējumu apkārtējiem satiksmes dalībniekiem.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām