Smiltēns: Stambulas konvencijas ratificēšanai nav sabiedrības atbalsta

LETA
Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns piedalās izstādes "Saeimas kārtības rullim 100" atklāšanas pasākumā.
Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns piedalās izstādes "Saeimas kārtības rullim 100" atklāšanas pasākumā. Foto: Zane Bitere/LETA

Stambulas konvencijas ratificēšanai nav sabiedrības atbalsta, intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" sacīja Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns (AS).

Vērtējot Jēkabpilī notikušo sievietes slepkavību, politiķis piekrīt Valsts prezidenta Egila Levita viedoklim par to, ka atbildība par minēto ir "valsts pusē". Saeimas spīkeris paļaujas uz iekšlietu ministru Māri Kučinski (AS), kurš jau ir pieprasījis izvērtēt "visu, kas nogājis greizi".

Smiltēns piekrīt, ka sievietes slepkavība liek atkal veikt revīziju esošajos normatīvos, lai nepieļautu šādu situāciju atkārtošanos.

Tomēr jautājumā par to, vai Latvijā beidzot jāratificē Stambulas konvencija pret vardarbību pret sievietēm Smiltēns gan norādīja, ka Latvijas likumos jau viss esot ietverts un "neviena konvencija un direktīva nepasargās".

Smiltēns pārliecināts, ka konvencijas ratificēšanai sabiedrībā nav atbalsta - par to viņš esot pārliecinājies, pirms vēlēšanām apbraukājot "teju katru Latvijas nostūri". Atbalsta konvencijas ratificēšanai nav arī Saeimā, savukārt pats Smiltēns nezinot, kā balsotu, lai gan iepriekš viņa viedoklis par šo problēmjautājumu bijis atšķirīgs.

LETA jau rakstīja, ka 16.aprīlī Jēkabpils novadā sava bērna un mātes acu priekšā tika nodurta 1983.gadā dzimsi sieviete. Slepkavību pastrādāja viņas bijušais vīrs Leons Rusiņš, kurš mēnešiem ilgi sievietei draudēja un viņu vajāja, par to regulāri tika ziņots policijai, bet sieviete pasargāta netika.

Valsts policijas priekšnieks ir uzdevis sākt dienesta pārbaudi, lai "pārliecinātos, ka policisti ir rīkojušies atbilstoši normatīvajam regulējumam, pietiekoši aktīvi un profesionāli". Ruks uz šo gadījumu aicināja skatīties plašāk, proti, būtu nepieciešams veikt grozījumus likumos, kas paredzētu bargāku atbildību par gadījumiem, kad persona nepilda jau tiesas noteiktos pienākumus.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu