FOTO un VIDEO ⟩ Romu tautības organizācija piketē pie Ministru kabineta

LETA
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Romu tautības organizācija piketē pie Ministru kabineta.
Romu tautības organizācija piketē pie Ministru kabineta. Foto: Juris Lisovs TVNET

Trešdien, 26. aprīlī, viena no Latvijas romu tautības organizācijām pie Ministru kabineta ar dziesmām un dejām protestē, iebilstot pret "nevienlīdzīgo attieksmi Eiropas Savienības (ES) finansējuma sadalē", norāda Latvijas Čigānu biedru apvienības priekšsēdētājs Osvalds Jezdovskis.

Kā uzskata protesta organizators, Sabiedrības integrācijas fonds nepietiekami informējot čigānu organizācijas par tām pieejamo finansējumu, bet atbalsta tādus izglītības projektus, kuru dati neatbilstot reālajai situācijai.

Foto: Romu tautības organizācija piketē pie Ministru kabineta

Viņa vadītā organizācija nav apmierināta ar Latvijas Čigānu nacionālās kultūras biedrības prezidenta Normunda Rudeviča un Izglītības iniciatīvu centra direktores, projektu vadītājas Daigas Zaķes darbību, kuri esot solījuši atbalstīt visu čigānu kopienu, taču atbalstu čigāni nesaņemot.

Jezdovskis klāstīja, ka Rudevičs , piemēram, festivāla sarīkošanai no valsts saņēmis 90 000 eiro finansējumu, bet pasākums tik un tā bijis par maksu. Jezdovska ieskatā, valsts atbalsts nav pietiekami mērķēts. Viņš rosina šo finansējumu novirzīt romu izglītībai un labklājībai, mācot prasmes atbilstoši darba tirgus prasībām, nodrošinot ar darba vietām.

Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu