Uzvaras parkā ierīkotas piknika vietas zem ziedošajām sakurām

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Uzvaras parkā zied sakuras.
Uzvaras parkā zied sakuras. Foto: Zane Bitere/LETA

Mēbeļu tirgotājs "IKEA" sadarbībā ar Rīgas pašvaldību ir iekārtojis 30 "pop-up" atpūtas zonas ar galdiņiem un krēsliem zem ziedošajām sakurām Uzvaras parkā Pārdaugavā, vēsta kompānija.

Labiekārtotās "pop-up" piknika un atpūtas zonas būs pieejamas līdz 8. maijam.

"IKEA" aicina apmeklētājus būt atbildīgiem un labiekārtotās zonas atstāt sakārtotas un sakoptas, lai tās varētu izmantot arī citi parka apmeklētāji.

Foto: Uzvaras parkā uzziedējušas brīnumskaistās sakuras

Sakuras Uzvaras parkā tika iestādītas 2012. gadā pateicoties Japānas vēstniecībai Rīgā. Pēc tam sakuru stādījumi papildināti.

Kociņi tika iestādīti, lai turpmāk gan rīdziniekiem, gan pilsētas viesiem simbolizētu par Latvijas un Japānas ciešajām attiecībām, par sadarbību ne tikai ekonomikā un politiski, bet arī par cilvēcisko draudzību, kas izveidojusies abu valstu iedzīvotājiem gadu gaitā.

Sakura simbolizē Japānu, tās iedzīvotāji sakuru ziedēšanu ik gadu saista ar pavasara iestāšanos. Japānas salās, kas izvietotas garā ķēdē no dienvidiem uz ziemeļiem, tās plaukst dažādos laikos, bet Tokijā sakuras zied marta beigās vai aprīļa sākumā.

Kad koki ir pilnos ziedos, zem tiem cilvēki ģimenes vai draugu lokā dodas pastaigās vai rīko piknikus, tādējādi kopīgi priecājoties par pavasara atnākšanu.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu