Apstiprināts, ka pirms "Nord Stream" eksplozijām tuvumā bijis Krievijas īpašais karakuģis

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Nord Stream.
Nord Stream. Foto: Danish Armed Forces / SWNS/Scanpix

Dānijas Bruņotie spēki ir apstiprinājuši, ka četras dienas pirms gāzesvadu "Nord Stream" eksplozijām Baltijas jūrā to tuvumā atradies Krievijas īpašais karakuģis "SS-750", kas paredzēts zemūdens operāciju veikšanai, ziņoja Dānijas izdevums "Information".

Dānijas Bruņotie spēki apstiprināja, ka 26 šī Krievijas kuģa fotogrāfijas tika uzņemtas no Dānijas patruļas kutera, kurš pērnā gada 22. septembrī atradās rajonā uz austrumiem no Bornholmas salas.

"SS-750" ir paredzēts zemūdens operāciju veikšanai, un uz tā ir minizemūdene "AS-26 Priz" ar pašgrābja bruņojumu.

Iepriekš jau bija ziņots, ka Dānijas Aizsardzības ministrijai ir 112 attēli ar Krievijas kuģiem šajā rajonā. Dānijas aizsardzības resors tagad pirmoreiz apstiprinājis, ka ir nofotografēts konkrētais Krievijas kuģis "SS-750" ar minizemūdeni uz tā.

Aizsardzības ministrija tomēr atteicās sniegt pieeju šī Krievijas kuģa fotogrāfijām, jo tām ir "izlūkošanas raksturs" un tās "ir daļa no izlūkošanas darba".

Vācijas izdevuma "t-online" pētnieciskās žurnālistikas analītiķi pirms mēneša ziņoja, ka "SS-750" bija viens no sešiem Krievijas karakuģiem, kas atradušies šajā rajonā dažas dienas pirms gāzesvadu eksplozijām.

Analītiķi šīs ziņas pamatoja ar anonīmu avotu informāciju un satelītu attēliem, kuros redzams, ka "SS-750" naktī uz 21.septembri atstāja Krievijas jūras spēku bāzi Kaļiņingradā kopā ar velkoņiem "Aleksandr Frolov" un "SB-123".

2022.gada 26.septembrī Baltijas jūrā notika vairākas eksplozijas, sabojājot abus "Nord Stream" cauruļvadus un izraisot četras noplūdes. Zviedrijas prokuratūra apstiprinājusi, ka "Nord Stream" gāzesvadu sprādzieni bijusi sabotāža, bet tās īstenotāji vēl arvien nav noskaidroti.

Ukraina un tās sabiedrotie gadiem ilgi iebilda pret "Nord Stream" projektu, uzskatot to par draudu nacionālajai drošībai. Taču Ukrainas valdība un militārpersonas noliedz jebkādu saistību ar sabotāžu un apgalvo, ka nezina, kas to īstenojis.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu