FOTO Par ziedu nolikšanu nojauktā padomju armijas pieminekļa tuvumā jau aizturēti četri jaunieši

LETA
Foto: Uzvaras parks
Foto: Uzvaras parks Foto: Jānis Škapars/TVNET

Rīgā jau nakts laikā ir aizturēti četri jaunieši, kuri 9. maiju centušies atzīmēt ar ziedu nolikšanu nojauktā padomju armijas pieminekļa tuvumā Pārdaugavā, šorīt Latvijas Radio pastāstīja Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Pēc policijas pārstāvja stāstītā, visi aizturētie ir ap 20 gadus veci jaunieši.

Foto: Valsts drošības dienests (VDD) un Valsts policija šodien drošības situāciju Latvijā uzrauga pastiprinātā režīmā

Ruka vērtējumā, kopumā nakts uz 9. maiju aizritējusi mierīgi, lai arī bijuši vairāki starpgadījumi, piemēram, Rīgā fiksēti pāris gadījumi, kad publiskās vietās uzķēpāti Krievijas kara propagandas simboli - V un Z burti, bet Bolderājā tapis uzraksts par "uzvaras tēmu".

Foto: Plkst. 8 Pārdaugavā situāciju uzrauga Valsts policija

Foto: Jānis Škapars/TVNET

Vietām arī kapu vietās nolikti ziedi ar agresorvalsts simboliku - Georga lentām un Krievijas karogiem, ko Latvijā lietot ir aizliegts, piebilda Ruks un atkārtoti uzsvēra, ka no kārtības sargiem nebūs tolerances pret tiem, kuri šajā dienā slavinās kara agresiju.

Kā ziņots, Valsts drošības dienests (VDD) un Valsts policija šodien drošības situāciju Latvijā uzraudzīs pastiprinātā režīmā, aģentūru LETA informēja abi dienesti.

9.maijā Krievijas valdošā režīma propagandas politikas ietekmē arī Latvijā daudzus gadus daļa sabiedrības plaši atzīmēja uzvaru Otrajā pasaules karā, kas ir viens no Putina režīma ideoloģijas stūrakmeņiem. Līdz ar Krievijas sākto karu pret Ukrainu jau pērn Latvijā tika aizliegtas svinības pie padomju armijai veltītā pieminekļa Pārdaugavā, tomēr cilvēki tur ieradās gana lielā skaitā. Gada otrajā pusē piemineklis tika nojaukts.

Šogad Saeima pieņēma likumu, 9. maijā aizliedzot rīkot tādus publiskus izklaides un svētku pasākumus, sapulces, gājienus un piketus, kas ir vērsti uz Latvijas kā demokrātiskas un nacionālas valsts vērtību noniecināšanu un apdraudēšanu, tostarp sabiedrības šķelšanu, kara, militārās agresijas, totalitārisma vai vardarbības slavināšanu, kā arī nepatiesu vēsturisko notikumu atspoguļošanu.

Saistībā ar 9. maiju policija sadarbībā ar partneriestādēm strādās pēc iepriekš sagatavota plāna, piesaistot plašus policijas resursus dažādās vietās Latvijā. Dienesti ir gatavi reaģēt uz dažādām situācijām un vienlaikus rūpīgi seko līdzi aktualitātēm un notikumiem, tostarp interneta vidē, informēja policija.

VDD vērtējumā, tāpat kā iepriekšējos gados, pastāv risks, ka 9. maijā atsevišķas prokremliski noskaņotas personas var īstenot demonstratīvas, izaicinošas vai prettiesiskas aktivitātes agresorvalsts Krievijas interešu atbalstam. VDD aicina iedzīvotājus, saskaroties ar šāda veida aktivitātēm, atturēties no reaģēšanas uz tām un informēt atbildīgos dienestus.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu