Tālruņa numurs palīdzībai sievietēm, kuras cietušas no vardarbības

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Vardarbība. Ilustratīvs foto
Vardarbība. Ilustratīvs foto Foto: Pixabay

Saeima 11. maijā galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Elektronisko sakaru likumā, kas paredz tālruņa numuru 116016 rezervēt palīdzībai no vardarbības cietušām sievietēm.

Satiksmes ministrijas rosinātajos grozījumos saraksts pakalpojumiem ar sociālo vērtību tiks papildināts ar numuru 116016.

Labklājības ministrija ir noteikta par atbildīgo ministriju šī numura saturisko pakalpojumu nodrošināšanai.

Grozījumi likumā nodrošinās tiesisko regulējumu numura 116016 rezervēšanai saskaņotajam pakalpojumam ar sociālo vērtību.

Palīdzības dienesta numurs 116016 tiek rezervēts, lai sniegu iespēju sievietēm, kas cietušas no vardarbības, saņemt palīdzību un atbalstu, informāciju par viņu tiesībām un iespējām tās izmantot un vērsties attiecīgajās organizācijās.

Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvas par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē apkarošanu mērķis ir efektīvi apkarot vardarbību pret sievietēm un vardarbību ģimenē, nosakot kriminālatbildību un sankcijas par attiecīgiem nodarījumiem, stiprinot cietušo aizsardzību un tiesu iestāžu pieejamību, nodrošinot atbalstu cietušajām personām, kā arī sekmējot prevenciju, koordināciju un sadarbību šajos jautājumos.

Direktīva paredz ieviest palīdzības tālruni vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē upuru atbalstam, kam jābūt pieejamam visu gadu 24 stundas diennaktī, septiņas dienas nedēļā un bez maksas.

Atbilstoši Elektronisko sakaru likumā noteiktajam, īsie numuri 116XXX, ko lieto, lai sniegtu ES saskaņotos elektronisko sakaru pakalpojumus ar sociālo vērtību, ir vairāku ministriju pārziņā.

Palīdzības dienests pazudušu bērnu meklēšanai (numurs 116000) ir Iekšlietu ministrijas pārziņā, Palīdzības dienests noziegumu upuriem (116006) - Tieslietu ministrijas pārziņā, Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis (116111) Labklājības ministrijas pārziņā, bet Nesteidzamās medicīniskās palīdzības dienests (116117) un Emocionālā atbalsta dienests (116123) - Veselības ministrijas pārziņā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu