Partiju reitingi: Aprīlī ievērojami kāpusi "Latvija pirmajā vietā" popularitāte

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ainārs Šlesers.
Ainārs Šlesers. Foto: Edijs Pālens/LETA

Aprīlī vislielākais popularitātes kāpums bijis partijai "Latvija pirmajā vietā" (LPP), bet populārākā politiskā spēka titulu nosargājusi "Jaunā vienotība" (JV), vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma", atsaucoties uz pētījumu centra "SKDS" veikto aptauju.

Ja Saeimas vēlēšanas notiktu aprīlī, JV atbalstītu 11,1% vēlētāju, tālāk seko Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) ar 9% atbalstu, bet trešajā vietā izvirzījusies LPV, kuru atbalsta 7,8% respondentu.

Salīdzinot ar martu, JV reitings nedaudz kāpis, līdzīgi arī ZZS, bet LPV piedzīvojusi kāpumu par vairāk nekā diviem procentpunktiem, atstājot aiz sevis "Apvienoto sarakstu", kuriem aprīlī bijis 7,7% atbalsts, un "Progresīvos" ar 7,2% atbalstu.

Tālāk seko Nacionālā apvienība ar 6,2%, "Stabilitātei!" ar 5,3% un "Saskaņa" ar 3,5% lielu atbalstu. Pārējām partijām reitingi ir zemāki.

Par ko balsot, aprīlī nezināja 25%, bet vēlēšanās nepiedalītos 9,9% respondentu, liecina "SKDS" veiktās aptaujas dati.

Pārrēķinot partiju popularitāti starp balsstiesīgajiem, kuri aptaujas brīdī bija izlēmuši, par ko balsot, 5% barjeru pārvarētu tie septiņi politiskie spēki, kuri jau pašlaik ir pārstāvēti parlamentā.

Aptaujā piedalījās gandrīz 1800 Latvijas pilsoņi gan klātienē, gan internetā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu