Pazudušās Justīnes lieta: kāds vīrietis radiniekiem apzināti sniedzis nepatiesu informāciju

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Justīne Reinikova.
Justīne Reinikova. Foto: No Valsts policijas rīcībā esošajiem materiāliem

Valsts policija aizturējusi kādu vīrieti par apzināti nepatiesas informācijas sniegšanu pazudušās Justīnes Reinikovas radiniekiem, informē policija.

12. maijā vīrietim piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Kā informē policijā, 10. maija vakarā vīrietis, sazinoties ar bezvēsts prombūtnē esošās Justīnes Reinikovas ģimeni, apzināti sniedzis nepatiesas, maldinošas ziņas par meitenes iespējamo atrašanās vietu, uzdodoties par policijas darbinieku.

Vīrietis apgalvoja, ka meklētā meitenīte esot atrasta mirusi mežā Maltas novadā.

Šī informācija nekavējoties pārbaudīta un gūts apstiprinājums, ka tā nav patiesa, vienlaikus, pārbaudot informācijas sniedzēju, konstatēts, ka ziņojis kāds 2004. gadā dzimis vīrietis huligāniskos nolūkos. Persona tajā pašā dienā atrasta un aizturēta, un vīrietim piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Bezvēsts prombūtnē esošās meitenes meklēšanas pasākumi turpinās.

Vīrietis jau vairākkārt iepriekš nonācis policijas redzeslokā par dažāda rakstura noziedzīgiem nodarījumiem un likumpārkāpumiem.

Ar savām darbībām 2004. gadā dzimušais vīrietis, izrādot necieņu pazudušās meitenes radiniekiem, rupji ignorēja vispārpieņemtās uzvedības normas un traucēja cilvēku mieru. Par notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 231. panta par huligānismu, izmeklēšana turpinās.

Valsts policija turpina bezvēsts prombūtnē esošās meitenes meklēšanu un, kā līdz šim, rūpīgi pārbauda jebkuru saņemto un noskaidroto informāciju, aizvien kā pamatversiju notikušajam izvirzot pieņēmumu, ka meitenīte pati pametusi mājas pagalmu un devusies nezināmā virzienā.

Vienlaikus, ņemot vērā jau līdz šim veiktos pasākumus 5. maijā pazudušās Justīnes Reinikovas meklēšanai, kā arī apstākli, ka jau vairākkārt atkārtoti pārmeklēti vairāki apkārtnes apgabali, pagājušajā nedēļā mainīta meitenes meklēšanas taktika, vairs neizvēršot plašus meklēšanas pasākumus vidē ar pastiprinātu brīvprātīgo piesaisti, bet mērķtiecīgi apsekojot atsevišķas teritorijas un objektus. Bez tam Valsts policija ir regulārā saziņā ar tiem brīvprātīgajiem, kuri turpina meitenes meklēšanu apkārtnē.

Kā iepriekš ziņots, Justīne Reinikova bija ģērbusies īsā rozā virsjakā, baltā džemperī, melnās džinsa biksēs, melnos auduma apavos. Viņas augums 124 cm, gaiši mati līdz pleciem. Meitenei ir veselības problēmas.

Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu