Pazemoja grūtniecības dēļ - "Aces" galvenā trenere Hamona diskvalificēta par necieņu pret spēlētāju

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Bekija Hamona
Bekija Hamona Foto: AP/Scanpix

Sieviešu nacionālā basketbola asociācija (WNBA) uz divām spēlēm diskvalificējusi Lasvegasas "Aces" galveno treneri Bekiju Hamonu, kā arī atņēmusi komandai drafta pirmās kārtas izvēli 2025.gadā, vēsta līga.

Sods bijušajai basketbolistei un tagadējai "Aces" trenerei piespriests pēc tam, kad cita Lasvegasas komandas spēlētāja Dearika Hembija paziņoja, ka grūtniecības dēļ Hamona viņu pazemojusi.

WNBA neatklāja sīkāku informāciju, tomēr norādīja, ka Hamona pārkāpusi līgas un komandas "cieņas ievērošanas darbavietā" politiku.

WNBA arī atcēla "Aces" drafta pirmās kārtas izvēli 2025.gadā. Tas saistīts ar citu pārkāpumu - vienība ieguvusi neatļautas priekšrocības uz Hembiju, kura gan vēlāk 21.janvārī tika aizmainīta uz Losandželosas "Sparks". Šī ir pirmā reize līgas vēsturē, ka WNBA atņēmusi drafta tiesības kādai komandai.

Tas nozīmē, ka Lasvegasai divas sezonas pēc kārtas var nebūt pirmās kārtas izvēles. Kā zināms, savu 2024.gada pirmās kārtas izvēli "Aces" ir aizmainījusi.

"Ir ļoti svarīgi, lai mēs pieturētos pie godīguma un godprātības principiem, kas mūsu komandām rada līdzvērtīgus spēles apstākļus," sacīja WNBA komisāre Ketija Engelberta. ""Aces" nespēja ievērot līgas noteikumus un par to tika attiecīgi sodīti. Tāpat esam neapmierināti par "cieņas ievērošanas darbavietā" politikas pārkāpumiem un joprojām esam apņēmušies nodrošināt, ka visās WNBA komandās tiek veiktas apmācības un tiktu ievēroti noteiktie standarti."

Tikmēr "Aces" nepiekrīt WNBA nostājai un norāda, ka komandā vienmēr ievēroti visi WNBA standarti un visas darbības ir bijušas atbilstošas WNBA kritērijiem. Tāpat "Aces" aizstāv Hamonu, norādot, ka viņa ir "gādīga būtne, kas allaž veidojusi ciešas personiskas attiecības ar savām spēlētājām".

Hamona tiek uzskatīta par uzlēcošo zvaigzni ASV basketbola treneru vidū. Astoņus gadus viņa bija NBA komandas Sanantonio "Spurs" galvenā trenera Grega Popoviča palīdze, bet 2020.gada decembrī kā pirmā sieviete uzņēmās NBA spēlē galvenās treneres lomu, kad no mača pret Losandželosas "Lakers" tika izraidīts Popovičs.

Pagājušajā gadā Hamonas debijas sezonā pie "Aces" stūres Lasvegasas komanda triumfēja WNBA.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu