FOTO Zelenskis G7 samitā ticies ar Indijas premjerministru

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Reuters/ScanPix

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis 20. maijā Hirosimā pirmo reizi kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā sākuma tikās ar Indijas premjerministru Narendru Modi, kurš izvairījies kritizēt Maskavu.

Abu valstu līderi tikās Japānā, kur notiek G7 valstu līderu samits. Sākotnēji Zelenskim bija paredzēta videouzruna, tomēr Ukrainas prezidents Japānā ieradies personīgi, lai tiktos ar vairāku valstu līderiem arī divpusējās sarunās.

Modi biroja oficiālajā tvitera kontā sestdien publicēta fotogrāfijas, kurā Indijas premjerministrs redzams sarokojamies ar Zelenski, kā arī abu valstu delegāciju sarunas.

"Es saprotu jūsu sāpes un arī Ukrainas pilsoņu sāpes," Modi sacīja, apliecinot, ka "Indija un es personīgi darīšu visu, ko varam, lai to atrisinātu".

Savukārt Zelenskis pēc tikšanās sociālajos tīklos informēja, ka ir pateicies Indijai par "atbalstu mūsu valsts teritoriālajai nedalāmībai, jo īpaši starptautiskajās organizācijās", kā arī par Indijas sniegto humāno palīdzību.

Zelenskis arī aicinājis Indiju pievienoties Ukrainas piedāvātās "miera formulas" īstenošanai.

Pirms tam Ukrainas līderim bija sarunas ar Itālijas premjerministri Džordžu Meloni un Lielbritānijas premjerministru Riši Sunaku, kurus Zelenskis šomēnes jau satika, kad vizītē apmeklēja vairākas Eiropas valstis.

Zelenskis tviterī sestdien rakstīja, ka Japānā viņu gaida svarīgas tikšanās ar Ukrainas partneriem un draugiem. "Drošība un pastiprināta sadarbība mūsu uzvarai. Šodien pietuvosimies mieram," viņš pauda.

Hirosimā paredzēta arī Zelenska un ASV prezidenta Džo Baidena divpusējā tikšanās.

G7 samita pirmajā dienā piektdien Baidens citu valstu līderiem apliecināja ASV gatavību apmācīt ukraiņu pilotus darbā ar iznīcinātājiem F-16 un atbalstīt moderno iznīcinātāju piegādes Ukrainai.

Pirms došanās uz Japānu Saūda Arābijas karalis Salmans bija uzaicinājis Zelenski kā goda viesi uz ikgadējo Arābu Līgas samitu.

Tikšanās ar arābu valstu līderiem un Indijas premjerministru apliecina Ukrainas apņēmību iegūt atbalstu arī no valstīm, kuras līdz šim bijušas atturīgas Krievijas nosodīšanā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu