"Sabiedrības uzvara." Gruzijas prezidente paziņo, ka Lavrova ģimenes locekļu kāzas valstī nenotiks

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Gruzijas prezidente Salome Zurabišvili.
Gruzijas prezidente Salome Zurabišvili. Foto: AFP/SCANPIX

Gruzijas prezidente Salome Zurabišvili sestdien paziņoja, ka Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova ģimenes locekļu kāzas Gruzijā nenotiks. Tāpat viņa aicināja gruzīnus boikotēt lidsabiedrību "Georgian Airways", kura atsākusi reisus ar Krieviju.

"Es beidzot saņēmu iekšlietu ministra apliecinājumu, ka ģimene, cilvēki, kuri šodien plānoja apmaksāt kāzu otru pusi, ir aizbraukuši, tādējādi kāzas nenotiks. Tā ir sabiedrības uzvara," pauda Gruzijas prezidente.

Viņa kā nepieņemamu raksturoja situāciju, kad par valsts drošību atbildīgas amatpersonas un institūcijas saka, ka viņu rīcībā nav informācijas, ka Gruzijas teritorijā atrodas partnervalstu sankciju sarakstos esošas personas.

Gruzijas mediji iepriekš paziņoja, ka valstī ieradusies Lavrova meita Jekaterina Vinokurova un viņas vīrs uzņēmējs Aleksandrs Vinokurovs, kuriem ir noteiktas Rietumvalstu sankcijas.

Viņi vēlējās apmeklēt Vinokurova brāļa kāzas.

Laulību ceremonija notika Tbilisi, bet sestdienas vakarā Kahetijā bija plānotas svinības un pieņemšana.

Viesnīcas "Kvareli Lake Resort" administrācija noliedza, ka tajā ir apmetusies Lavrova meita, lai gan žurnālistiem, uzdodoties par ziedu piegādātājiem, izdevās noskaidrot, ka viņa tomēr ir viesnīcā.

Sestdienas rītā pie viesnīcas kompleksa sākās protesta akcija, izcēlās pat sadursmes starp demonstrantiem un policijas un specvienības darbiniekiem. Gruzijas Iekšlietu ministrija apstiprināja, ka ir aizturētas 16 personas.

Līdzīgā gadījumā pirms diviem gadiem no Tbilisi prom devās žurnālists Vladimirs Pozners, kurš bija ieradies Gruzijā svinēt dzimšanas dienu, bet tas izraisīja protestus.

Savukārt 2019. gadā plašus protestus Gruzijā izraisīja Krievijas Valsts domes deputāta Sergeja Gavrilova ierašanās valstī. Pēc tam Krievija uz nepilnie četriem gadiem apturēja gaisa satiksmi ar Gruziju, kuru atjaunoja ar 15. maijā izdotu Vladimira Putina dekrētu.

Gruzijas prezidente sestdien arī paziņoja, ka neizmantos "Georgian Airways" pakalpojumus, jo tā jau sākusi lidojumus uz Krieviju.

"Aicinu jūs visus pievienoties boikotam," Zurabišvili uzrunāja Gruzijas iedzīvotājus.

Naktī uz sestdienu "Georgian Airways" biroja ēka Tbilisi tika apmētāta ar olām, bet sestdienas vakarā gaidāma jauna protesta akcija pie parlamenta pret gaisa satiksmes ar Krieviju atsākšanu.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu