"Adidas" izpārdos "Yeezy" produkcijas atlikumus vairāk nekā viena miljarda ASV dolāru vērtībā

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: AFP/ Scanpix

Vācijas sporta preču ražotājs "Adidas" mēneša beigās sāks izpārdot sadarbībā ar amerikāņu repera "Ye", kas agrāk bija pazīstams kā Kanje Vests, tapušās apavu un apģērbu līnijas "Yeezy" produkcijas atlikumus vairāk nekā viena miljarda ASV dolāru (925 miljoni eiro) vērtībā.

Kompānija paziņoja, ka atlikumu izpārdošanas laikā iegūtie līdzekļi tiks ziedoti dažādām antisemītisma, rasisma un cita veida diskriminācijas novēršanas aktīvistu organizācijām,

piemēram, policista 2020.gadā nogalinātā Džordža Floida brāļa izveidotā Filonīza Floida "Philonise & Keeta Floyd Institute for Social Change".

"Sportā vai sabiedrībā nav vietas jebkāda veida naidam, un mēs turpinām apņēmīgi pret to cīnīties," paziņoja "Adidas" vadītājs Bjērns Guldens.

"Yeezy" produkti nav bijuši pārdošanā, kopš pērn oktobrī "Adidas" izbeidza partnerību ar "Ye", reaģējot uz repera antisemītiskajiem izteikumiem sociālajos medijos un intervijās.

Izpārdoti tiks gan iepriekšējo kolekciju produkti, gan iepriekš tirgū nebijuši produkti, kuru izstrāde notika pērn pirms sadarbības izbeigšanas.

"Adidas" ikgadējā akcionāru sanāksmē šomēnes Guldens apliecināja, ka mēnešiem ilgi uzņēmums ir meklējis risinājumu, līdz izlēma neutilizēt produktus, bet gan tos pārdot, ieņēmumus ziedojot dažādām labdarības organizācijām, kurām kaitējuši "Ye" izteikumi.

Vesta un "Adidas" sadarbības pirmie "Yeezy" līnijas produkti tirdzniecībā nonāca 2015. gadā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu