Kanje Vests zaudē miljardiera statusu pēc "Adidas" paziņojuma par sadarbības pārtraukšanu (3)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: USA Today Sports/ Scanpix

ASV repa zvaigzne Kanje Vests ir zaudējis miljardiera statusu, jo Vācijas sporta preču ražotājs "Adidas" ir pārtraucis sadarbību ar viņu repera antisemītisko izteikumu dēļ, ziņo žurnāls "Forbes".

"Forbes" lēš, ka 45 gadus vecā Vesta darījums ar "Adidas" bija 1,5 miljardus ASV dolāru vērts, un bez šī darījuma viņa bagātība ir sarukusi līdz 400 miljoniem dolāru.

"Adidas" otrdien paziņoja par savu lēmumu saraut attiecības ar Vestu, kurš pazīstams arī ar vārdu Ye, "nekavējoties" apturot ražošanu viņa apavu un apģērbu līnijā "Yeezy".

Atgādinām, ka oktobra sākumā "Adidas" sāka pārskatīt "partnerattiecības" pēc tam, kad viņš publiski nēsāja T kreklu ar uzrakstu "White Lives Matter" ("Balto dzīvībām ir nozīme"). Antidefamācijas līga ("The Anti-Defamation League") ir starptautiska ebreju nevalstiska organizācija, kas atrodas ASV un specializējas civiltiesību jomā. Šo frāzi organizācija klasificējusi kā "naida lozungu", kuru izmanto baltās rases supremātiskās grupas, tostarp "Ku Klux Klan".

Reaģējot uz Vesta izteikumiem, sporta preču ražotājs paziņoja: ""Adidas" necieš antisemītismu un jebkādu citu naida runas veidu. Ye nesenie izteikumi un darbības ir bijuši nepieņemami, naidpilni un bīstami, un tie pārkāpj kompānijas vērtības - dažādību un iekļaušanu, abpusēju cieņu un godīgumu."

"Es varu teikt antisemītisku s***, un "Adidas" nevar izbeigt sadarbību ar mani," nesen raidījumā "Drink Champs Podcast" sacīja mākslinieks Ye, atbildot uz paziņojumu par sadarbības pārtraukšanu.

Neilgi pirms tam talantu aģentūra CAA atteicās no Vesta kā klienta, savukārt kinostudija MRC nolēma neizlaist pabeigtu dokumentālo filmu par viņu.

Šomēnes Vesta "Instagram" kontam tika noteikti ierobežojumi un viņa "Twitter" konts tika bloķēts tajos publicētu antisemītisku paziņojumu dēļ.

Vests izraisīja sašutumu arī ar citiem skandaloziem izteikumiem, tostarp telekanālā "Revolt TV" apgalvojot, ka Džordžs Floids nomiris no fentanila (opioīds, izmantots kā pretsāpju zāles).

Komentāri (3)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu