VIDEO Jaunumi Madelēnas Makanas pazušanas lietā. Policija pārmeklēs ūdenskrātuvi Portugālē

Apollo.lv
Foto: EPA/Scanpix

Cenšoties rast atbildes uz jautājumiem, ko raisījusi Madelēnas Makanas pazušana, policija pārmeklēs kādu Portugāles ūdenskrātuvi, ziņo raidsabiedrība BBC.

Otrdien, 23. maijā, Arādes dambī, kas atrodas 50 kilometrus no vietas, kur 2007. gadā "Praia da Luz" pazuda meitenīte, tiks sākta meklēšana.

2022. gadā Portugāles un Lielbritānijas varasiestādes par galveno aizdomās turamo nosauca 45 gadus veco Kristianu Brukneru, kurš jau izcieš ilgstošu cietumsodu.

Iepriekš Vācijas prokuratūra paziņoja, ka Brikners varētu būt saistīts ar vēl divu mazu bērnu bezvēsts pazušanu. Tiek izmeklēta arī vācieša iespējamā saistība ar izvarošanu Algarvē 2004. gadā.

Madelēna pazuda 2007. gada 3. maijā, kad kopā ar ģimeni bija atvaļinājumā Portugāles brīvdienu kūrortā "Praia da Luz" Algarvē.

Portugāles policija paziņojumā presei norādīja, ka tuvāko dienu laikā tā Algarvē koordinēs kratīšanu, piedaloties arī britu virsniekiem.

Vācijas valsts prokurors Braunšveigā Hanss Kristians Volters sacīja, ka Vācijas varasiestādes 23. maija rītā izplatīs īsu apstiprinājuma paziņojumu.

Policija 22. maijā neilgi pēc pusdienlaika noslēdza aptuveni puskilometru garu daļu no ūdenstilpnes pussalas, ziņo Portugāles televīzijas tīkls.

Paredzēts, ka meklēšanas darbi notiks otrdien un trešdien. Policija ir uzcēlusi teltis un slēgusi ceļus, kas ved uz dambi. Kopumā meklēšanā ir norīkoti 20 policisti.

Volters uzskata, ka Brukners ir galvenais aizdomās turamais Madelēnas pazušanā, lai gan viņam nav izvirzītas nekādas apsūdzības Madelēnas pazušanas lietā un viņš ir noliedzis jebkādu saistību.

Tomēr štata prokurors atklājis, ka Brukneru ar pazušanu saista arvien lielāks pierādījumu daudzums, tostarp viņa mobilā tālruņa dati, kas liecina – Madelēnas pazušanas brīdī viņš atradās "Praia da Luz" rajonā, kā arī regulāri tur pavadīja laiku no 2000. līdz 2017. gadam

Vācijas pilsonis Brukners pašlaik atrodas cietumā Vācijā par 72 gadus vecas sievietes izvarošanu 2005. gadā tajā pašā rajonā, kur pazuda Madelēna.

Ūdenstilpne jau iepriekš pārmeklēta Madelēnas pazušanas sakarā.

2008. gadā portugāļu advokāts Markoss Aragao Korreja noalgoja ūdenslīdējus, lai viņi pārbaudītu ūdenstilpni.

Advokāts apgalvojis, ka viņam noziedzīgi kontakti norādījuši – Madelēnas līķis atrodas ūdenskrātuvē.

Pēdējā kratīšana Portugālē saistībā ar Madelēnas pazušanu tika veikta 2014. gadā, kad Lielbritānijas policijai tika dota atļauja pārbaudīt krūmājus netālu no vietas, kur viņa pazuda.

Šā mēneša sākumā Madelēnas vecāki Keita un Džerijs sarīkoja piemiņas pasākumu, atzīmējot meitenītes pazušanas 16. gadadienu.

Viņi maijā atzīmēja arī savas meitas 20. dzimšanas dienu, solot "nekad nepadoties" savas meitas meklēšanā.

"Daudz laimes dzimšanas dienā, Madelēna. Joprojām pazudusi. Joprojām ļoti pietrūksti. Joprojām meklēsim. Tik ilgi, cik nepieciešams," viņi teica ierakstā "Facebook".

"Mēs tevi mīlam un gaidām. Mēs nekad nepadosimies."

Notikumu attīstība:

2007. gada 3. maijs: Konstatēts, ka Madelēna pazudusi no atpūtas kompleksa Portugālē.

2007. gada septembris: Keitu un Džeriju Makanu pasludina par oficiālajiem aizdomās turamajiem viņu meitas pazušanā.

2008. gada jūlijs: Portugāles policija pārtrauc izmeklēšanu un atceļ Makanu "arguido" jeb aizdomās turamo statusu.

2013. gada jūlijs: Tiek paziņots, ka šajā lietā ir jauni pierādījumi un jauni liecinieki, un tiek sākta oficiāla izmeklēšana.

2013. gada oktobris: Portugāles detektīvi atsāk izmeklēšanu, atsaucoties uz jauniem izmeklēšanas virzieniem.

2017. gada aprīlis: Vienīgie četri oficiālie aizdomās turamie, kurus policija pratināja, tiek izslēgti no izmeklēšanas, bet vecākie virsnieki paziņo, ka turpina sekot nozīmīgam izmeklēšanas virzienam.

2019. gada marts: "Netflix" izlaiž astoņu sēriju dokumentālo filmu par Madelēnas pazušanu. Viņas vecāki, kuri nepiedalījās filmas veidošanā, uzskata, ka tā varētu potenciāli kavēt policijas izmeklēšanu.

2020. gada jūnijs: Policija atklāj, ka 43 gadus vecs vācu cietumnieks, kura vārds ir Kristians Brukners, ir identificēts kā aizdomās turamais par Madelēnas pazušanu.

2022. gada aprīlis: Kristians Brukners tiek pasludināts par oficiālu aizdomās turamo šajā lietā.

2023. gada februāris: Poliete Džūlija Vendela apgalvo, ka ir pazudusī meitene. 

2023. gada aprīlis: Džūlijas Vendelas DNS testa rezultāti apstiprina, ka viņa nav pazudusī meitene.

2023. gada maijs: Madelēnas vecāki Keita un Džerijs atzīmēja arī savas meitas 20. dzimšanas dienu, sakot: "Daudz laimes dzimšanas dienā, Madelēna. Joprojām pazudusi. Joprojām ļoti pietrūksti. Joprojām meklēsim. Tik ilgi, cik nepieciešams."

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu