"SEB banka" uz laiku atcēlusi ar mājokļa kredītiem saistītās komisijas maksas

LETA
"SEB bankas" logo.
"SEB bankas" logo. Foto: Edijs Pālens/LETA

"SEB banka" līdz gada beigām atcēlusi ar mājokļa kredītiem saistītās komisijas maksas, informēja bankas pārstāvji.

Bankā norāda, ka topošajiem kredītņēmējiem nebūs jāmaksā komisija par aizdevuma noformēšanu, savukārt esošajiem klientiem atceltas komisijas maksas par izmaiņām aizdevuma līgumā.

Šobrīd komisijas maksa par aizdevuma noformēšanu veido 0,5% no aizdevuma summas, taču minimālā summa ir 100 eiro.

Ja aizdevuma summa ir 90 000 eiro, kas ir vidējā mājokļa kredīta summa "SEB bankā" šogad pirmajā ceturksnī, kopējās vienreizējās izmaksas, ieskaitot bankas komisiju, Zemesgrāmatas nodevu un notāra izmaksas, veido apmēram 2300 eiro.

Pēc bankā minētā, atceļot bankas komisijas maksu, "SEB banka" samazina klientu vienreizējās izmaksas vidēji par 20%.

Šobrīd "SEB banka" piedāvā 0% komisijas maksu mājokļu kredītiem, kas iegādāti ar "Attīstības finanšu institūcijas "Altum"" atbalstu. Savukārt, piemēram, ar Zemesgrāmatu saistītās izmaksas var tikt samazinātas atsevišķām iedzīvotāju grupām, piemēram, ģimenēm ar trim vai vairāk bērniem, kā arī mājokļiem, kas iegādāti ar valsts programmu palīdzību.

"SEB bankas" valdes loceklis Arnis Škapars norāda, ka komisijas maksas saistībā ar mājokļu kreditēšanu šogad tiek atceltas, apzinoties, ka Eiropas Centrālās bankas nemainīgā politika turpināt celt bāzes procentu likmes ir būtiski sadārdzinājusi aizņemšanos.

Škapars arī min, ka vienreizējās izmaksas, kas saistītas ar mājokļa pirkšanu, veido būtisku daļu no kopējās summas un nereti ir iemesls, kāpēc darījums tomēr nenotiek.

Bankā informē, ka šā gada pirmajā ceturksnī pieprasījums pēc mājokļa kredītiem "SEB bankā" bija mazāks nekā attiecīgajā periodā pērn - noslēgto līgumu skaits sarucis par 24%, bet kopējais piešķirto aizdevumu apmērs samazinājies par 15%. Tomēr, salīdzinot ar 2022.gada pēdējo ceturksni, pieprasījums pakāpeniski atgriežas - līgumu skaits ir par gandrīz 5% lielāks, kamēr aizdevumu apmērs pieaudzis par 17%.

Pēc aktīvu apmēra "SEB banka" 2022.gada beigās bija otra lielākā banka Latvijā, liecina Latvijas Bankas informācija.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu