FOTO un VIDEO ⟩ Bīstamais ugunsgrēks Tallinā: iedzīvotājiem izsūta brīdinājuma īsziņas

Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Konstantin Sednev

Saistībā ar plašu un bīstamu ugunsgrēku Sūrsejamē atkritumu pārstrādes centrā Ilemistes rajonā netālu no Tallinas lidostas Igaunijas Ārkārtas situāciju reaģēšanas centrs izsūtījis iedzīvotājiem īsziņas par lokālu bīstamību.

Igaunijas valdība šā gada sākumā ieviesa apdraudējuma brīdinājuma īsziņu sistēmu. Ņemot vērā, ka sistēma ir jauna, iedzīvotāji aicināti sniegt atgriezenisko saiti, lai uzlabotu sistēmas darbību.

No otrdienas vakara līdz trešdienas plkst.10.30 brīdinājuma īsziņas nosūtītas ap 334 000 ierīču. Saglabājoties apdraudējumam, ierīces, kuru īpašnieki ieradīsies apdraudējuma zonā, turpinās saņemt īsziņas.

Tāpat ir atvērta ārkārtas situācijas palīdzības telefona līnija, kurā saņemti simtiem zvanu.

Tā kā daudzi zvani ir par to, ka personas atrodas apdraudētajā zonā, bet īsziņu nav saņēmušas, Igaunijas Ārkārtas situāciju reaģēšanas centrs informē, ka īsziņu saņem mobilās ierīces ar aktīvu SIM karti, kas atrodas Glābšanas departamenta noteiktajā apdraudējuma zonā. Tāpat īsziņas saņemšana ir atkarīga no mobilo sakaru operatora un torņa, ar kuru savienota ierīce.

Centrā arī apliecināja, ka visas ierīces, kurām nosūtīta īsziņa par apdraudējumu, saņems arī informāciju par draudu likvidēšanu arī tad, ja ierīce vairs neatradīsies iepriekš apdraudētajā zonā.

Igaunijā ir ieviests tehnisks risinājums trauksmes īsziņu nosūtīšanai uz iedzīvotāju mobilajiem telefoniem situācijās, kad ir apdraudējums dzīvībai, veselībai vai nacionālajai drošībai. Īsziņā ir brīdinājums un rīcības instruktāža nacionāla vai reģionāla apdraudējuma gadījumā.

Igaunijas Glābšanas departaments informēja, ka otrdien plkst.17.49 saņemta informācija par ugunsgrēku atkritumu pārstrādes centrā netālu no Tallinas lidostas.

Glābēji secināja, ka izplatās indīgi dūmi, tādēļ Sūrsejamē un Lasnamē apkaimju iedzīvotājiem tika lūgts aizvērt logus un durvis, kā arī netuvoties ugunsgrēka zonai.

Ugunsgrēka dēļ ir ierobežota satiksme, kā arī vairāki cilvēki vērsās slimnīcā ar sūdzībām par galvassāpēm un sliktu pašsajūtu.

Trešdien turpinās ugunsdzēšanas darbi un gaisa piesārņojumu mērījumi.

Jau ziņots, ka Tallinas rajonā Lasnamē 23. maijā dega bīstamo atkritumu savākšanas centrs.

Igaunijas Glābšanas dienests pavēstījis, ka izsaukumam piešķirta ceturtā bīstamības pakāpe. Dzēšana notika četros objektos, tika evakuēti cilvēki.

Ugunsgrēka dēļ izplatījušies indīgi dūmi. Iedzīvotāji tika lūgti aizvērt durvis un logus un izvairīties no pārvietošanās šajā teritorijā.

Cik zināms "Postimees", bijuši dzirdami sprādzieni. Pagaidām informācijas par upuriem nav.

Vides aģentūras sinoptiķis Kairo Kītsaks sociālajos tīklos pavēstīja, ka dūmus var redzēt arī Harku meteoroloģiskajā radarā. "Dūmu mākonis sasniedz vairāk nekā divu kilometru augstumu. Vējš nes dūmus uz Somu līci."

 

Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām