Pēc policijas kratīšanām klimata aktīvisti Vācijā aicina uz protestiem

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Vācijas policija. Ilustratīvs attēls.
Vācijas policija. Ilustratīvs attēls. Foto: Pixabay

Pēc policijas nule veiktajām kratīšanām biedru īpašumos 24. maijā Vācijas radikālo klimata aktīvistu organizācija "Letzte Generation" (LG; "Pēdējā paaudze") noliedza, ka tā būtu noziedzīga, kā arī aicināja atbalstītājus pievienoties protesta demonstrācijām.

LG pārstāve sakariem ar presi Emē van Bālena aicināja nākamo trešdien daudzās pilsētās visus pilsoņus pievienoties protesta demonstrācijām.

Demonstrācija Berlīnē ieplānota jau šodien.

Saistībā ar kriminālapsūdzībām, kas izvirzītas vairākiem organizācijas biedriem, trešdien notika kratīšanas 15 īpašumos, tajā skaitā dzīvokļos un birojos.

Vācijas iekšlietu ministre Nensija Fēzere aizstāvēja kratīšanu veikšanu, skaidrojot, ka ņirgāšanās par likuma varu nav pieļaujama.

"Policijai un tiesu varai kriminālpārkāpumi ir nepieņemami, bet tās rīkojas tā, kā to prasa pienākums," mediju grupai "Funke" trešdien norādīja ministre.

Likumsargu pārstāvji iepriekš paziņoja, ka Vācijas policija trešdien veikusi kratīšanu 15 īpašumos visā valstī izmeklēšanas ietvaros par LG protestu finansēšanu.

Minhenes prokuratūra pavēstīja, ka veic izmeklēšanu par septiņiem cilvēkiem vecumā no 22 līdz 38 gadiem aizdomās par noziedzīgas organizācijas veidošanu vai atbalstīšanu. Viņi uzsāka izmeklēšanu pēc daudzām kriminālsūdzībām kopš 2022.gada vidus.

LG locekļi ir vairākkārt bloķējuši ceļus visā Vācijā, cenšoties izdarīt spiedienu uz valdību, lai tā veiktu krasākus pasākumus pret klimata pārmaiņām.

Pēdējās nedēļās viņi gandrīz katru dienu Berlīnē ir traucējuši satiksmi, pielīmējot sevi noslogotos krustojumos un uz lielceļiem. Pēdējā gada laikā viņi ir uzbrukuši arī dažādiem mākslas darbiem.

Viņu taktika ir izpelnījusies asu kritiku. Pirmdien kanclers Olafs Šolcs izteicās, ka, viņaprāt, ir "pilnīgi neprātīgi pielīmēties pie gleznas vai ielas".

Prokuratūra norādīja, ka personas, par kurām notiek izmeklēšana, tiek apsūdzētas par kampaņas organizēšanu un veicināšanu, lai "finansētu turpmākus noziedzīgus nodarījumus", kā arī vismaz 1,4 miljonu eiro iekasēšanā.

Divus no viņiem tur aizdomās arī par mēģinājumu sabojāt naftas cauruļvadu, kas savieno Bavārijas pilsētu Ingolštati ar Itālijas ostu Triesti.

Trešdien veikto kratīšanu mērķis bija iegūt pierādījumus par LG dalībnieku struktūru un tās finansējumu. Neviens cilvēks netika aizturēts.

LG ir atzinusi, ka tās protesti ir provokatīvi, taču apgalvo, ka tādā veidā var veicināt diskusijas sabiedrībā par klimata pārmaiņām.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu