ASV pilsone, kura apsūdzēja Baidenu seksuālā uzbrukumā, lūdz Krievijas pilsonību

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: AP/Scanpix

ASV pilsone Tara Rīda, kas 2020. gada ASV prezidenta vēlēšanu kampaņas laikā apsūdzēja Džo Baidenu seksuālā uzbrukumā, otrdien ieradās Maskavā un paziņoja, ka lūdz Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu piešķirt viņai Krievijas pilsonību.

Rīda, kas 1993.gadā neilgu laiku bija strādājusi Baidena birojā ASV Kongresā, sacīja, ka grib palikt Krievijā pēc kāda republikāņu kongresmeņa brīdinājuma, ka viņa esot fiziski apdraudēta.

59 gadus vecā Rīda straumētā intervijā mediju grupai "Sputnik" sacīja, ka ir ieradusies Krievijā kā atpūtniece.

"Kad es Maskavā izkāpu no lidmašīnas, es pirmoreiz ļoti ilgā laikā jutu, ka esmu drošībā, un jutos sadzirdēta un cienīta," sacīja Rīda.

Rīda 2020.gada sākumā nonāca mediju uzmanības lokā ar apgalvojumu, ka 1993.gada augustā, kad viņai bija 29 gadi, toreizējais senators Baidens esot viņai seksuāli uzbrucis Kapitolija gaitenī.

Baidens kategoriski noraidīja Rīdas apgalvojumu. "Tā nav patiesība. Es skaidri saku, ka tas nekad nav noticis," teica Baidens.

Rīda sacīja, ka pēc šī incidenta esot iesniegusi sūdzību policijā, tomēr tā netika atrasta. Kādā tiesas dokumentā 1996.gadā Rīdas bijušais vīrs gan pieminēja, ka viņa, strādājot Baidena birojā, esot sūdzējusies par seksuālu uzmācību.

Vēl nav zināms, vai Rīgas apgalvojumi ir tikuši oficiāli izmeklēti.

Rīda, kas sevi dēvē par ģeopolitikas analītiķi, intervijā "Sputnik" sacīja, ka pēc 2020.gadā izteiktajām apsūdzībām viņai esot draudēts ar cietumu, viņas dzīvība bijusi apdraudēta, un viņa esot saukta par Krievijas aģenti.

Rīda, sēžot blakus Krievijas parlamentārietei Marijai Butinai, kas 2018.gadā tika Vašingtonā aizturēta un ieslodzīta par spiegošanu, intervijā sacīja, ka "vienmēr mīlējusi Krieviju". "Es neuzskatu Krieviju par ienaidnieku, un to par tādu neuzskata arī daudzi mani amerikāņu līdzpilsoņi," teica Rīda.

Rīda arī sacīja, ka viņa gribētu lūgt Putinu piešķirt viņai Krievijas pilsonību. "Es apsolu būt laba pilsone," viņa sacīja, piebilstot, ka grib arī paturēt savu ASV pilsonību.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu