VUGD komentē, kā aizvadītajā diennaktī gāja ar paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku dzēšanu

LETA
Foto: Apollo.lv aculiecinieks

Latvijā aizvadītajā diennaktī dzēsti vairāki paaugstinātas bīstamības ugunsgrēki, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Vakar ap plkst.16.30 VUGD saņēma izsaukumu uz Valmieras novada Valmieras pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies vienstāva ražošanas ēkā. Notikuma vietā ugunsdzēsēji konstatēja, ka deg ēkas jumts 350 kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēka dzēšanas darbos piedalījās arī Rencēnu un Matīšu brīvprātīgie ugunsdzēsēji.

Vakarā ap plkst.18.30 ugunsdzēsēji devās uz Čiekurkalna 1.līniju Rīgā, kur ar atklātu liesmu dega šķūņi. Spēcīgā sadūmojuma dēļ no blakus mājas evakuēti pieci cilvēki. Notikuma vietā dega astoņi koka šķūnīši kopumā 100 kvadrātmetru platībā.

Savukārt ap plkst.20 glābēji saņēma izsaukumu uz Sila ielu Babītē, Mārupes novadā, kur dega divstāvu ražošanas ēkas korpuss 800 kvadrātmetru un blakus esošā produkcija 200 kvadrātmetru platībā.

Glābējiem no liesmām izdevās nosargāt daļu no ēkas. Degošie kokmateriāli radīja augstu temperatūru un spēcīgas liesmas. Dzēšanas koordinēšanai notikuma vietā tika izveidots operatīvais štābs, kurā darbojās iesaistīto dienestu, pašvaldības iestāžu un objekta pārstāvji. Dzēšanas darbos piedalījās 28 glābēji ar sešām autocisternām, divām autokāpnēm un konteinervedēju liela apjoma ūdens pievešanai. Darbs notikuma vietā noslēdzās pāris stundas pēc pusnakts.

Vakar plkst.21 VUGD saņēma informāciju, ka Tirgus ielā Iecavā ir izcēlies ugunsgrēks. Notikuma vietā tika konstatēts, ka tirgus laukumā deg vairāki, cieši kopā sabūvēti kioski, transformatora ēka un koks.

Kamēr transformatorā speciālisti neatslēdza elektrības padevi, ugunsdzēsēju iespējas dzēšanas darbos izmantot ūdeni bijušas ierobežotas. Vienā no kioskiem atradās pirotehnikas izstrādājumi, kas degšanas rezultātā ik pa laikam aizdegās un sprāga.

No blakus esošās ēkas pirms ugunsdzēsēju ierašanās evakuējās divi cilvēki. Glābēji no liesmām nosargāja blakus esošās ēkas, kā arī pārbaudīja, vai sadūmojums neapdraud tajās esošos cilvēkus.

Kopumā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 77 izsaukumus: 46 - uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā 11 uz kūlas ugunsgrēku dzēšanu un septiņus uz meža ugunsgrēku dzēšanu, 26 - uz glābšanas darbiem, bet pieci izsaukumi bija maldinājumi.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu