Sasniegts aukstuma rekords

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Vēss un slapjš rīts galvaspilsētā
Foto: Vēss un slapjš rīts galvaspilsētā Foto: Jānis Škapars/TVNET

2. jūnija saullēktā gaisa temperatūra Stendes novērojumu stacijā noslīdēja vismaz līdz -2,4 grādiem, sasniedzot jūnija otrās dienas aukstuma rekordu valstī, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Iepriekšējā zemākā gaisa temperatūra, kas Latvijā reģistrēta 2. jūnijā, bija -2,3 grādi 1977. gadā Zvejniekciemā un Skultē.

Piecos rītā Ainažos termometrs rādīja -1,7 grādus, kas ir jauns 2. jūnija aukstuma rekords šajā novērojumu stacijā.

Toms Bricis savā "Twitter" kontā ziņo, ka Stendē gaisa temperatūra nokritusi pat līdz -2,4 grādu atzīmei.

Zem nulles gaisa temperatūra noslīdēja arī vietām citviet Kurzemē un Vidzemes ziemeļrietumu daļā.

Siltāka nakts aizvadīta Latgalē, kur piektdienas rītā vietām turpinās lietus, kā arī Zemgalē un Rīgas pusē. Šajos reģionos gaisa temperatūra daudzviet nenoslīdēja zem +5 grādiem.

Valsts dienvidaustrumu daļā saglabājas apmākušās debesis, citviet laiks ir saulains vai ar mainīgu mākoņu daudzumu. Pūš lēns līdz mērens ziemeļu vējš.

Rīgā saulains laiks, pūš ziemeļu, ziemeļaustrumu vējš ar ātrumu trīs metri sekundē, gaisa temperatūra piecos rītā bija +3 grādi lidostā, +6,6 grādi pilsētas centrā un +9,4 grādi Daugavgrīvā.

Maksimālā gaisa temperatūra ceturtdien LVĢMC novērojumu tīklā bija no +13,1 grāda Ainažos līdz +20,4 grādiem Daugavpilī.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 1. jūnijā bija +31 grāds Grieķijā un Spānijā. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz piektdienu -6 grādi Skandināvijas kalnos.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Uz augšu