Kosovā ierodas NATO papildspēki

LETA
Protestētājs Kosovā
Protestētājs Kosovā Foto: Reuters/ScanPix

5. jūnijā Kosovā sākuši ierasties NATO papildspēki, paziņoja alianse.

Pagājušajā nedēļā NATO paziņoja, ka pēc vardarbības uzliesmojuma Kosovas ziemeļos tā nosūta vēl aptuveni 700 karavīru.

Aptuveni 500 Turcijas karavīru veido lielāko daļu no pastiprinājuma, un viņi "Kosovā tiks izvietoti tik ilgi, cik būs nepieciešams", teikts NATO paziņojumā.

"Apollo.lv" jau ziņoja, ka Kosovas ziemeļos etnisko serbu protesti pret vietējo vēlēšanu iznākumu izvērtušies vardarbībā un sadursmēs ar policiju un NATO miera uzturētājiem. Sadursmēs ievainoti vairāk nekā 80 cilvēki.

Kosovas etnisko serbu minoritāte boikotēja aprīlī notikušās pašvaldību vēlēšanas, tāpēc kontrole vietējās padomēs nonāca albāņu rokās, kaut arī vēlētāju aktivitāte bija mazāka par 3,5%.

Kosovas premjerministrs Albins Kurti pagājušajā mēnesī iecēla mērus, ignorējot Eiropas Savienības (ES) un ASV aicinājumus to nedarīt un serbu pretestību.

Situācija saasinājās pagājušajā pirmdienā, kad serbi mēģināja ielauzties pašvaldības ēkas Zvečanā, bet policija, izmantojot asaru gāzi, atspieda viņus atpakaļ.

NATO vadītie starptautiskie miera uzturēšanas spēki Kosovā KFOR centās izklīdināt vardarbīgākos protestētājus, izmantojot vairogus un stekus. Protestētāji apmētāja viņus ar akmeņiem, pudelēm un Molotova kokteiļiem.

Kopumā sadursmēs tika ievainoti 30 miera uzturētāji - 11 itāļi un 19 ungāri.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu