"TikTok" video būtiski ietekmējuši vēlēšanu rezultātus Somijā

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: MIKE BLAKE

"TikTok" būtiski ietekmējis aprīlī aizvadīto vēlēšanu rezultātus Somijā - daudzi gados jaunie balsotāji savu balsi atdevuši par populistisko un nacionālistisko spēku "Somu partija", kas vēlēšanās ieņēma otro vietu, liecina aģentūras "Miltton" publiskotais pētījums.

"Pat ja lielākā daļa jauniešu joprojām uzticas tradicionālajiem medijiem, mēs nevaram par zemu novērtēt sociālos tīklus. "TikTok" uzrunāja ļoti daudzus jauniešus, kuriem iespējas balsot bija pirmo reizi.

Vecuma grupā no 18 līdz 21 gadam 70% vēlētāju bija redzējuši politisko reklāmu platformā "TikTok"," sacīja "Miltton”"sociālo tīklu nodaļas direktore Eva Niskanena.

Viņa saka: "Jaunie cilvēki meklē saturu, ar kuru var identificēties paši un identificēt savas problēmas. Tas ļoti labi sakrīt ar "Somu partijas" mērķiem. Labējs komunikācijas stils piesaista jaunos vēlētājus.

Līdzīgas norises ir vērojamas arī citur Eiropā, piemēram, Zviedrijā un Itālijā."

Pētījumā vēstīts, ka sociālie tīkli lielākos labumus devuši populistiskajai un nacionālistiskajai "Somu partijai" - 27% no 18-30 gadus vecajiem vēlētājiem savu balsi atdevuši par šo politisko partiju. Starp šiem balsotājiem 62% vēlētāju atzinuši, ka tieši "TikTok" izplatītie vēstījumi bija izšķirīgais faktors, kas ietekmējis to, kā balsot.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu