/nginx/o/2023/06/09/15378333t1h0da7.jpg)
Ogres slimnīcā ceturtdienas, 8. jūnija, vakarā neilgi pēc plkst. 22 kādā no palātām aizdegusies gulta un cilvēks. Ugunsnelaime izcēlusies, kad kāds pacients, pārkāpjot slimnīcas iekšējās kārtības noteikumus, savā palātā zem segas aizsmēķējis cigareti.
Sarunā Ogres slimnīcas valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs norāda, ka kāds pacients neievēroja slimnīcas iekšējās kārtības noteikumus un savā palātā smēķēja zem segas.
"Slimnīcā bija augsta stresa situācija. Jāuzslavē māsiņas, kas ātri reaģēja un rīkojās, kā arī pacientam sniedza pirmo medicīnisko palīdzību!"
Šilovs arī atklāj, ka sadūmojuma dēļ citus pacientus vajadzēja pārvietot uz citiem stāviem; pēc divām stundām telpu vēdināšanas viņi varēja atgriezties savās palātās.
Negaidītās situācijas dēļ nakts vidū uz laiku bija jāaptur pacientu uzņemšana, līdz uguns izraisītās sekas tika novērstas.
Neuzmanīgais smēķētājs nogādāts apdegumu nodaļā, bet pārējiem pacientiem, kuri tika pārvietoti sadūmošanas dēļ, viss ir kārtībā.
Širovs arī norāda, ka piektdienas, 9. jūnija, rītā slimnīcā iekšēji situācija pārrunāts, kā situācija risinājās un kā šādos gadījumos rīkoties nākotnē.
Kopumā personāla reakcija ir vērtējama labi, pauž slimnīcas vadītājs, it īpaši to māsiņu, kuras pirmās reaģēja uz notikušo. Negadījums atrisināts bez nopietnām sekām.
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāvji papildina, ka, ugunsdzēsējiem ierodoties notikuma vietā, personāls jau bija nodzēsis degošo apģērbu un gultu ar ugunsdzēsības aparātu, kā arī evakuējis pacientus no sadūmotās vides.
Kopumā no slimnīcas trešā stāva evakuēti 30 cilvēki. VUGD rīcībā nav informācijas par to, ka evakuācijas laikā būtu notikuši kādi starpgadījumi.
Pateicoties Ogres slimnīcas personāla operatīvai un pareizai rīcībai, ugunsgrēka sekas bija minimālas, apstiprina VUGD.
Dienests arī komentē, ka pērn ārstniecības iestādēs (slimnīcas, poliklīnikas, sanatorijas) VUGD dzēsa trīs ugunsgrēkus, šogad līdz 8. jūnijam - trīs ugunsgrēkus.
Ikdienas situācijās neuzmanīga rīcība ar uguni, tajā skaitā neuzmanīga smēķēšana, ir biežākais iespējamais ugunsgrēku cēlonis.
Aizvadītajā gadā, iespējams, 68% ugunsgrēku izcēlās tieši neuzmanīgas rīcības rezultātā. Tomēr precīzus datus par to, cik procenti ugunsgrēku izcēlušies tieši neuzmanīgas smēķēšanas rezultātā, VUGD nevar sniegt.