Krievija eksportē vairāk naftas, bet ienākumi nokritušies par gandrīz pusi

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Lucy Nicholson

Krievijas valdības ienākumi no naftas tirdzniecības šī gada pirmajos piecos mēnešos samazinājušies par gandrīz 50%, ceturtdien paziņoja ASV finanšu ministres vietnieks Volijs Adejemo.

Šis kritums skaidrojams ar Eiropas Savienības (ES) noteikto aizliegumu Krievijas naftas produktu importam, kā arī ar ES, G7 valstu un Austrālijas vienošanos noteikt cenas griestus Krievijas naftas produktiem.

Naftas ienākumi samazinājušies neskatoties uz to, ka "Krievija šobrīd patiesībā eksportē vairāk jēlnaftas nekā kara sākumā," norāda Adejemo.

"Neskatoties uz eksporta pieaugumu, Krievija nopelna mazāk naudas, jo tās naftas cena šobrīd ir par 25% zemāka salīdzinājumā ar citu naftu."

Lai novērtētu Krievijas gūtos ienākumus, ASV izmantojot vairākus rīkus, tostarp novērojot tirgus cenas, kādas saņem Krievijas eksportētāji par naftu, skaidro kāda Savienoto Valstu Finanšu ministrijas amatpersona.

Cenas griesti nozīmē, ka G7 valstis, ES un Austrālija sniedz tehniskus, brokeru un apdrošināšanas pakalpojumus, kas ir saistīti ar Krievijas naftas produktiem, tikai tādā gadījumā, ja tie iegādāti par cenu, kas nepārsniedz ierobežojumu noteikto līmeni.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu