Latvijā plosās negaiss. Dažviet arī novērota krusa

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 1
Foto: Martins Bergšteins/Twitter.com

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) šodien ziņoja, ka Latvijas dienvidu daļā gaidāms pērkona negaiss ar stiprām lietusgāzēm, kā arī, ka dažviet sagaidāma krusa. Sociālajos tīklos cilveki dalās ar saviem novērojumiem.

"Apollo.lv" jau vēstīja par VUGD brīdinājumu, ka šodien laika posmā no plkst. 15 līdz 18 vietām, galvenokārt valsts dienvidu daļā, gaidāms pērkona negaiss ar stiprām lietusgāzēm un krasām vēja brāzmām līdz 15 metriem sekundē.

Pamatīgs negaiss atveldzējis Zemgales novada iedzīvotājus.

VUGD izsludinājuši dzelteno brīdinājumu, kas paredz, ka cilvēkiem jābūt īpaši piesardzīgiem vietās, kas sevišķi pakļautas pērkona negaisu ietekmei, piemēram, mežos, atklātās teritorijās.

Krusa novērota Saldus novadā.

Jelgavā plosās pamatīgs negaiss kopā ar krusu. VUGD atgādina, ka nolauzti koku zari, nefiksēti priekšmeti vai atlūzas var tikt nestas pa gaisu. Iespējama lokālu zemāko teritoriju applūšana.

Braukšanas apstākļus uz ceļa var apgrūtināt pasliktināta redzamība un akvaplanēšana. Āra aktivitātes var tikt traucētas. Ja vien iespējams, jāmeklē patvērums slēgtās telpās.

Ja hidrometeoroloģiskie apstākļi ir radījuši postījumus, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību, komunikācijas vai sabiedriskā transporta kustību, jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības tālruņa numuru 112.

Intensīvas līšanas dēļ Jelgavā novēroti nelieli plūdi.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 1

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu