Eiropas Prokuratūra, KNAB un VID veikuši kratīšanu. Arestē mantu 6 miljonu eiro vērtībā (1)

LETA
Foto: Shutterstock

Eiropas Prokuratūra (EPPO) 19.jūnijā sadarbībā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) un Valsts ieņēmuma dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldi kāda kriminālprocesā veikusi kratīšanas 16 objektos un arestējusi mantu 6 miljonu eiro vērtībā.

Kriminālprocess tika uzsākts 2021.gada 17.augustā par iespējamu izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā, nodarot zaudējumus valstij nenomaksāta pievienotās vērtības nodokļa veidā ne mazāk kā 14,9 miljonu eiro apmērā.

Atbilstoši EPPO kompetencei kriminālprocess tika pārņemts tās lietvedībā. Izmeklēšanā iegūtie pierādījumi ļauj uzskatīt, ka atbildīgās amatpersonas veica darbības, lai radītu šķietamību par realizētā projekta izmaksām.

Kriminālprocesa materiāli norāda uz iespējamām noziedzīgām darbībām, kas vērstas uz atskaitāmā priekšnodokļa nepamatotu palielināšanu.

Lai nākotnē nodrošinātu iespējamo noziedzīgi iegūtas mantas konfiskāciju, kriminālprocesā uzlikts arests nekustamajiem īpašumiem, kuri, iespējams, tika iegādāti par noziedzīgi iegūtajiem līdzekļiem. Kopumā arestēti desmit nekustamie īpašumi ar kopējo vērtību vairāk nekā 6 miljoni eiro.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu