Turcijā priekšlaicīgi dzimusī Enija dodas mājās

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: SeventyFour/shutterstock

Turcijā priekšlaicīgi dzimusī latviešu meitenīte Enija dodas mājās. Ar priecīgo vēsti dalījusies labdarības organizāvija "Ziedot.lv" sociālajā tīklā "Facebook". 

Bērniņš, pateicoties sabiedrības atbalstam, pirmdien, 26. jūnijā, atgriežas Latvijā no Turcijas. 

Enija, kura piedzima 26. grūtniecības nedēļā vien 910 gramus smaga, nu jau ir sasniegusi 2,12 kilogramu svaru. Bērniņš pats elpo, var iztikt bez acu injekcijām, kā arī spēj atgriezties mājās ar speciālo medicīnisko aviotransportu.

"Ziedot.lv" ierakstā izteikta pateicība ziedotājiem par iespēju veikt šo lidojumu un meitenītei ar vecākiem atgriezties mājās.

Nu mazā Enija varēs saņemt intensīvo aprūpi slimnīcā Latvijā un ģimene varēs pavadīt vairāk laika kopā.

"Apollo.lv" jau iepriekš vēstīja par mazo meitenīti, kura negaidīti piedzima, kad viņas ģimene no Latvijas devās nedēļu ilgā ceļojumā uz Turciju. Sieviete bija grūtniecības sestajā mēnesī, apdrošinājusies un saņēmusi ārsta atļauju ceļot. Tomēr bērniņš piedzima pāragri.

Meitiņas tēvs Kristaps stāstīja, ka pirmajā dienā sievai sākās spēcīga asiņošana. Ārsti pieņēma lēmumu veikt ārkārtas dzemdības. Zīdainis svēra 910 gramus, un bija nepieciešama deviņas nedēļas ilga uzraudzība.

Bērns tika pārvests uz slimnīcu, kur par uzturēšanos dienā jāmaksā 150 eiro. Apdrošinātājs izmaksāja vairāk, nekā noteikts polises limitā, tomēr ar to nebija pietiekami.

Turcijā mamma jaundzimušo varēja satikt vien dažas dienas nedēļā uz 15 minūtēm. Viņa ļoti vēlējās pēc iespējas ātrāk atgriezties mājās un būt kopā ar meitiņu. 

Lai meitenīti transportētu uz Latviju ar specializētu transportu, kopumā bija nepieciešami līdz pat 34860 eiro, ko ne apdrošinātājs, ne valsts ārpus Eiropas Savienības neapmaksā, tādēļ vecāki vērsās pie cilvēkiem portālā "Ziedot.lv".

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu