Ukrainas sporta leģenda Bubka dzimtenē tiek dēvēts par nodevēju

Apollo.lv
Sergejs Bubka
Sergejs Bubka Foto: AFP / Scanpix

Ukrainas vieglatlētikas leģenda Sergejs Bubka dzimtenē kritis nežēlastībā, jo tiek apsūdzēts sadarbībā ar okupantiem.

Ukrainas izmeklējošās žurnālistikas izdevums "Bihus" vēsta, ka Bubkas ģimenei piederošais uzņēmums darbojas Krievijas okupētajos Doneckas rajonos.

Uzņēmums "Monblan", kura līdzdibinātājs ir Bubka, reģistrēts Krievijas juridisko personu reģistrā. Uzņēmuma direktors ir viņa vecākais brālis Vasilijs Bubka, Krievijas pilsonis.

Uz Bubkas vārda Doneckas apgabalā reģistrētas vēl divas citas firmas. Tās ir "Sergeja Bubkas sporta klubs" un "Avgust".

"Bihus" ziņo, ka bijušais sportists un viņa brālis agresorvalsts iedzīvotājiem pārdevuši degvielu gandrīz viena miljona rubļu (apmēram 10 000 eiro) vērtībā.

"Monblan" turpinājis strādāt arī pēc Krievijas iebrukuma Doneckā 2014. gadā. Uzņēmums tiek apsūdzēts "sadarbībā ar teroristiem".

"Bihus" rīcībā nonākuši dokumenti, kuros var atrast abu Bubku parakstus par trim degvielas darījumiem ar krieviem.

Novembrī Krievija pieprasīja, ka visiem uzņēmumiem jādarbojas pēc Krievijas noteikumiem. Pēc "Bihus" teiktā, "Monblan" trīs mēnešus vēlāk tika reģistrēts kā Krievijas uzņēmums, kas darbojas Doneckā.

Olimpiskais čempions un vairākkārtējs pasaules čempions Bubka, kuram ilgu laiku piederēja pasaules rekords kārtslēkšanā, vismaz kara sākumā pauda atbalstu savai dzimtenei.

Tāpat 59 gadus vecais Bubka iestājās par Krievijas un Baltkrievijas sportistu nepielaišanu starptautiskām sacensībām.

Ilgus gadus Bubka bija Ukrainas Olimpiskās komitejas (UOK) prezidents. UOK loceklis skeletonists Vladislavs Heraskevičs uzskata, ka viņam jāatņem valsts apbalvojumi.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu