Nacionālā teātra vadītāja amatā ieceļ eksministru Vītolu

LETA
Māris Vītols.
Māris Vītols. Foto: Zane Bitere/LETA

Atklātā konkursā uz Latvijas Nacionālā teātra vadītāja amatu 14 pretendentu konkurencē uzvarējis kādreizējais izglītības un zinātnes ministrs, biedrības "Latvijas Kultūras projekti" direktors Māris Vītols, informēja Kultūras ministrija (KM).

Jaunais teātra direktors amata pienākumus sāks pildīt 24.jūlijā.

Nominācijas komisijas priekšsēdētāja, KM valsts sekretāre Dace Vilsone norādīja, ka nominācijas komisija augstu novērtēja Vītola redzējumu Nacionālā teātra attīstībai turpmākajiem pieciem gadiem.

Kā galvenās prioritātes Vītols izvirzījis Latvijas kultūridentitātes saglabāšanu un jaunu nacionālo kultūras vērtību radīšanu.

Tāpat Vītols konkursā esot demonstrējis "pārliecinošas finanšu, administratīvās un personāla vadības kompetences", kā arī izcelta pretendenta pieredze starptautisku kultūras projektu vadīšanā un spēja koordinēt dažādu jautājumu izskatīšanu kā valsts un pašvaldību institūcijās, tā arī starptautiski.

Vītols ir absolvējis Latvijas Universitāti, iegūstot maģistra grādu filozofijā, savukārt biznesa augstskolā "Turība" ieguvis profesionālo maģistra grādu uzņēmējdarbības vadībā.

Kā liecina informācija aģentūras LETA arhīvā, Vītols ticis ievēlēts 6.Saeimā no "LZS/KDS/LDP" saraksta, bet 7.Saeimā - no Tautas partijas saraksta. Bijis arī Finanšu ministrijas parlamentārā sekretāra amatā.

Šobrīd Vītols ir biedrības "Latvijas Kultūras projekti" direktors un nekustamo īpašumu attīstības uzņēmuma SIA "Ultimo Investment" valdes loceklis.

Pieteikumus Nacionālā teātra valdes locekļa amatam izvērtēja speciāli izveidota nominācijas komisija. Par tās priekšsēdētāju tika izvēlēta Vilsone, bet par komisijas priekšsēdētājas vietnieci - KM valsts sekretāres vietniece attīstības un finanšu jautājumos Baiba Zakevica.

Komisijā bija arī VSIA "Valmieras drāmas teātris" valdes locekle Evita Ašeradena, Valsts Valsts kancelejas Pārresoru koordinācijas departamenta Kapitālsabiedrību pārraudzības nodaļas konsultante Kristīne Priede, bet neatkarīgā eksperta statusā komisijā tika pieaicināts biedrības "Assitej Latvijas Nacionālais centrs" valdes loceklis, Latvijas Teātra padomes loceklis Jānis Znotiņš.

Līdz šim Latvijas Nacionālā teātra valdes locekļa pienākumus no 2018.gada 27.jūnija pildīja aktieris un režisors Jānis Vimba.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu