Desmitiem tūkstoši Holivudas aktieru paziņo par streiku

LETA
Foto: AP/Scanpix

Desmitiem tūkstoši Holivudas aktieru piektdien sāks streiku, praktiski apturot milzīgās kino un televīzijas nozares darbību.

Ekrāna aktieru ģilde (SAG-AFTRA) paziņoja par streiku pēc tam, kad aktieru sarunas ar studijām par viņu prasībām saistībā ar atalgojuma samazināšanos un mākslīgā intelekta radītajiem draudiem beidzās bez vienošanās.

"Šis ir vēstures mirklis, patiesības mirklis - ja mēs tieši tagad nerīkosimies ar lepnumu un pārliecību, tad mēs visi būsim nelaimē," preses konferencē paziņoja SAG-AFTRA prezidente Frana Drešere pēc valdes vienprātīga balsojuma par streiku.

Streiks oficiāli sāksies piektdien plkst.10 pēc Latvijas laika, un tajā aktieri pievienosies scenāristiem, sākot pirmo Holivudas "dubultstreiku" kopš 1960.gada.

Scenāristi jau kopš 2.maija protestē pie "Disney", "Netflix" un citu studiju galvenajiem birojiem, piedaloties līdz šim ilgākajā un plašākajā streikā, ko rīko ASV Scenāristu ģilde.

SAG-AFTRA pārstāv apmēram 160 000 aktierus. Iepriekšējais tās rīkotais streiks notika 1980.gadā un ilga vairāk nekā trīs mēnešus.

98 procenti Ekrāna aktieru ģildes biedru ir nobalsojuši par streika rīkošanu, ja netiks panākta vienošanās.

Ekrāna aktieru ģilde pēc sarunu izjukšanas paziņoja, ka aktieru atalgojumu ir "nopietni samazinājusi straumēšanas ekosistēma", un brīdināja, ka "mākslīgais intelekts rada eksistenciālus draudus radošajām profesijām".

Kinofilmu un televīzijas producentu alianse (AMPTP), kas pārstāv studijas, paziņoja, ka ir ''dziļi vīlusies" par SAG-AFTRA lēmumu izbeigt sarunas.

"Disney" vadītājs Bobs Aigers pavēstīja telekanālam CNBC, ka aktieru un scenāristu gaidas "nav reālistiskas", un nosauca lēmumu streikot par "ļoti satraucošu".

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu