Kremlis sāk kopīgas militārās mācības ar Ķīnu

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Krievijas kuģis "Admiral Makarov".
Krievijas kuģis "Admiral Makarov". Foto: photomatika/Shutterstock

Ķīnas flotile, kas sastāv no pieciem karakuģiem un četriem kuģu helikopteriem, atstāja Cjindao austrumu ostu, lai tiktos ar agresorvalsts kuģiem, ziņo medijs "Unian".

Ķīnas flote devās ceļā svētdien, 16.jūlijā, lai pievienotos Krievijas jūras un gaisa spēkiem Japānas jūrā notiekošajās militārajās mācībās.

Mācības ar nosaukumu "North/Engagement 2023" iezīmē Ķīnas un Krievijas militārās sadarbības paplašināšanos pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā, vēsta aģentūra "Reuters", atsaucoties uz Ķīnas Aizsardzības ministriju, Pekinai turpinot noraidīt ASV aicinājumus atsākt militāro komunikāciju.

Saskaņā ar oficiālo versiju, mācību mērķis ir "nodrošināt stratēģisko ūdensceļu drošību". Ķīnas flote, kas sastāv no pieciem karakuģiem un četriem kuģu helikopteriem, pameta Cjindao austrumu ostu un tiksies ar Krievijas karaspēku "iepriekš saskaņotā zonā".

Dažas dienas pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada februārī kara noziedznieks Vladimirs Putins un Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins paziņoja par "bezrobežu" partnerību, kuras mērķis, pēc viņu teiktā, ir vērsts pret ASV ietekmi.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu