Pirmdien ir pēdējā iespēja iegādāties Mālmuižas pili

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Tiesu administrācija

Šodien noslēdzas VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) atkārtotā izsole, kurā Gulbenes novada Lejasciema pagastā esošo Mālmuižas pili piedāvā iegādāties ar 64 640 eiro sākumcenu, liecina informācija oficiālajā izdevumā "Latvijas vēstnesis".

VNĪ valdes loceklis Andris Vārna aģentūru LETA informēja, ka publiskajam sektoram īpašums vairs nav nepieciešams, tāpēc VNĪ meklē jaunas īpašuma attīstības iespējas.

Vārna pauda pārliecību, ka nekustamā īpašuma iegāde un attīstība joprojām ir nozīmīgs investīciju ieguldījums un iespēja atdzīvināt muižas kompleksa ēkas un sakopt vēsturisku vietu Latvijā.

Mālmuižas pils sastāv no zemes vienības 9,88 hektāru platībā un septiņām būvēm.

Mālmuižas pils platība ir 1414,4 kvadrātmetri, būvei noteikts apgrūtinājums - vietējas nozīmes kultūras pieminekļa teritorija. Šajā īpašumā ietilpst arī dzīvojamā ēka 182,2 kvadrātmetru platībā, saimniecības ēka 324,8 kvadrātmetru platībā, kā arī kūts, pagrabs un citas būves.

Nekustamā īpašuma "Mālmuiža" kadastrālā vērtība 2021.gada 1.janvārī bija 21 348 eiro, tostarp zemes - 6011 eiro, bet būvju - 15 337 eiro.

Jau vēstīts, ka izsolē aprīlī Mālmuižas pils sākumcena bija noteikta 80 800 eiro, bet jūnijā - 72 720 eiro. Abās izsolēs īpašumam nepieteicās neviens pretendents.

Tāpat ziņots, ka valdība 2021.gada oktobrī nolēma bez atlīdzības pārņemt valsts īpašumā Mālmuižas pili jeb nekustamo īpašumu "Mālmuiža", Gulbenes novada Lejasciema pagastā, kā arī atļāva VNĪ to pārdot izsolē.

Gulbenes novada pašvaldība 2019.gada decembrī nolēma, ka šis īpašums nav nepieciešams pašvaldības autonomo funkciju veikšanai, jo tika nolemts reorganizēt Gulbenes novada bibliotēku, no 2019.gada 30.novembra likvidējot tās struktūrvienību - Lejasciema pagasta Mālu bibliotēku, kas atradās Mālmuižas pilī.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu