Dobelē vairākos stāvos degusi "Dobeles dzirnavnieka" ēka. Uzņēmums komentē notikušo

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
AS "Dobeles dzirnavnieks" bioloģisko produktu un pastas ražotņu atklāšanas pasākums.
AS "Dobeles dzirnavnieks" bioloģisko produktu un pastas ražotņu atklāšanas pasākums. Foto: Evija Trifanova/LETA

Dobelē svētdien vairākos stāvos degusi AS "Dobeles dzirnavnieks" ražošanas ēka.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) aģentūru LETA informēja, ka plkst.7.08 VUGD saņēma izsaukumu uz Spodrības ielu Dobelē, kur kādā ražošanas ēkā bija izcēlies ugunsgrēks.

Ierodoties notikuma vietā, glābēji konstatēja, ka septiņstāvu ražošanas ēkā ir izveidojies spēcīgs sadūmojums un degšana izplatījusies pa vairākiem ēkas stāviem.

Dzēšanas darbus apgrūtināja tas, ka ēkai ir ļoti sarežģīts plānojums, tajā izvietotas dažādas iekārtas un konstrukcijas, kas savieno ēkas stāvus, un pa tām liesmas izplatās arī starp stāviem.

Liesmu izplatīšanos izdevās ierobežot plkst.12.48.

Ugunsgrēkā 506 kvadrātmetru platībā dega ēkas konstrukcijas, tehniskās iekārtas un cauruļvadi.

Degšanas platība ēkas sestajā stāvā bija 200 kvadrātmetri, piektajā stāvā - 290 kvadrātmetri, ceturtajā stāvā - desmit kvadrātmetri, trešajā stāvā - pieci kvadrātmetri un otrajā stāvā - viens kvadrātmetrs.

Dzēšanas darbu koordinēšanai tika izveidots operatīvais štābs, kurā iesaistījās notikuma vietā esošo dienestu un uzņēmuma pārstāvji.

Dzēšanas darbos tika iesaistīti aptuveni 30 glābēji ar septiņām autocisternām un autokāpnēm.

Ap plkst.17 ugunsgrēks tika likvidēts.

"Dobeles dzirnavnieks" valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils aģentūrai LETA norādīja, ka patlaban notiek ugunsgrēka seku likvidācija un konkrētu bojājumu apzināšana, taču postījumi ir būtiski - cietušas uzņēmuma dzirnavas.

Ugunsgrēkā cilvēki cietuši nav, bet ugunsgrēka cēloņi tiek noskaidroti.

Šī skaudrā pieredze apliecinājusi, cik būtiska nozīme ir ugunsdzēsības praktisko mācību rīkošanai ražošanas uzņēmumos. Sadarbībā ar VUGD uzņēmums vairākkārt organizējis praktiskās mācības "Dobeles dzirnavnieka" darbiniekiem un ugunsdzēsējiem, norādīja Amsils.

Tas, ka krīzes situācijā visi iesaistītie zināja, kā katram jārīkojas un kā ugunsdzēsējiem glābējiem orientēties uzņēmuma teritorijā, ļāvis ugunsgrēku lokalizēt operatīvi un iztikt bez cietušajiem, uzsvēra Amsils.

Citas uzņēmuma ražotnes nav skartas, un uzņēmums turpina darbu, strādājot ārkārtas situācijas režīmā.

"Darām visu iespējamo, lai pēc iespējas ātrāk atjaunotu pilnvērtīgu uzņēmuma darbību. Līdz brīdim, kad tiks atjaunota dzirnavu darbība, miltu piegādes klientiem tiks nodrošinātas no grupas uzņēmumu ražotnēm," norādīja Amsils.

Graudu pieņemšana nav ietekmēta, tāpēc uzņēmums aicinot lauksaimniekus graudus piegādāt gan uz Dobeli, gan citiem "Dobeles dzirnavnieka" graudu pieņemšanas punktiem - Rīgā, Aucē un Gulbenē.

Tāpat "Dobeles dzirnavnieks" ir apdrošināts, spēkā ir vairākas apdrošināšanas polises - apdrošināts ir ne tikai uzņēmuma īpašums, bet arī uzņēmējdarbības nepārtrauktība.

Kompānija "Dobeles dzirnavnieks" reģistrēta 1991.gadā, un tās pamatkapitāls ir 3,897 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Kompānijas lielākais akcionārs ir Igaunijas graudu ražotājs "Tartu Mill". Uzņēmuma galvenie darbības virzieni ir visa veida kviešu miltu, mannas, miltu maisījumu, makaronu, graudaugu pārslu, putraimu un dzīvnieku barības ražošana.

Svētdienas pēcpusdienā saņemts izsaukums uz Aglonas ielu Rīgā, kur piecstāvu dzīvojamā mājā dega otrā stāva dzīvoklis 20 kvadrātmetru platībā.

Pirms VUGD ierašanās no mājas evakuējās 13 cilvēki. Ugunsdzēsēji izglāba divus cilvēkus, no kuriem viens notikumā cieta un tika nodots mediķiem.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu