ES paplašinās Ukrainas graudu eksportu pa sauszemi

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Graudi. Ukrainas karogs
Graudi. Ukrainas karogs Foto: Vitalii Stock/ Shutterstock

Eiropas Savienība (ES) centīsies palielināt Ukrainas graudu eksportu pa sauszemi, izmantojot auto un dzelzceļa transportu, lai kompensētu Krievijas izstāšanos no "graudu darījuma", 18. jūlijā paziņoja ES līderi un amatpersonas.

Krievija otrdien uzbruka Ukrainas graudu eksporta ostām nākamajā dienā pēc Maskavas izstāšanās no vienošanās, kura bija ļāvusi droši eksportēt Ukrainas graudus.

"Tas nozīmē, ka simtiem tūkstošu cilvēku visā pasaulē tiks liegti galvenie pārtikas produkti," otrdien žurnālistiem paziņoja ES augstais pārstāvis ārpolitikas un drošības politikas jomā Žuzeps Borels, kurš piedalijās ES samitā ar Latīņamerikas un Karību jūras valstīm.

"Viņi izmanto badu kā ieroci. Tā ir viena no sliktākajām lietām, ko Putins varēja izdarīt," piebilda Borels.

Augsta ES amatpersona paziņoja, ka ES atbalsta Turciju un ANO centienos panākt Krievijas atgriešanos pie šīs vienošanās izpildes.

Īrijas premjerministrs Leo Varadkars paziņoja, ka ES arī reaģēs, paplašinot Ukrainas graudu eksporta sauszemes maršrutus caur "solidaritātes joslām" vai auto un dzelzceļa satiksmi caur Ukrainas kaimiņvalstīm ES, kā arī caur Moldovu.

"Ir arī citi ceļi graudu izvešanai no Ukrainas, piemēram, caur Rumāniju un Poliju. Ja krievi turpinās politiku likt šķēršļus graudu un mēslojuma eksportam no Ukrainas, mums nāksies meklēt citus ceļus graudu izvešanai," sacīja Varadkars.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu