"Porziņģis mani satrauc." Apskatnieks skeptiski vērtē latvieša pievienošanos "Celtics"

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Kristaps Porziņģis
Kristaps Porziņģis Foto: AP/Scanpix

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) apskatnieks Kriss Manikss "NBC Sports" raidījumā "Arabella Early Edition" paudis skepsi par Kristapa Porziņģa pievienošanos Bostonas "Celtics".

Jūnija otrajā pusē Bostonas "Celtics" trīs komandu darījumā ieguva Kristapu Porziņģi, atvadoties no ilggadējā saspēles vadītāja Markusa Smārta. Ņemot vērā Porziņģa līgumu un gaidāmos algas pielikumus Džeisonam Teitamam un Džeilenam Braunam, "Celtics" lēma brīvsolī laist arī Grantu Viljamsu, kurš aizvadītās sezonas otrajā pusē bija arī izkritis no Džo Mazullas rotācijas.

Manikss norāda, ka būtībā Bostona Porziņģi ir iemainījusi pret Smārtu un Viljamsu un viņš neesot pārliecināts, vai komanda tādējādi ir kļuvusi labāka.

"Šobrīd, jūlija vidū, viņi ir vājāka komanda. Būtībā viņi Viljamsa un Smārta vietā dabūja Porziņģi. Manuprāt tas ir solis atpakaļ. Lai arī cik daudz nepilnību bija Smārtam, mēs zinām, kas viņš ir. Lai arī cik slikts sezonas otrajā pusē bija Viljamss, viņš tālmetienus realizēja ar 41% precizitāti. Jauna līguma sniegtā drošība viņa pārliecību būtu tikai audzējusi," saka Manikss.

Pieredzes bagātais apskatnieks arī neslēpj, ka Porziņģa pievienošanās sastāvam ir risks no "Celtics" puses.

"Porziņģis mani satrauc. Viņš pērn aizvadīja lielisku sezonu. Bet viņš bija līguma gadā, spēlējot komandā, kas nekur netika. Tagad viņam ir jauns līgums un Porziņģis pārstāvēs komandu, kurai būs nepieciešams, ka viņš iekļaujas konkrētā sistēmā.

Mani uztrauc tas, cik viegli [vai sarežģīti] viņam izdosies iekļauties šajā sistēmā," norāda Manikss.

Arī cita raidījuma viešņa Amina Smita piekrita Maniksa viedoklim, izceļot Smārta līdera īpašības un to, kā viņa prombūtne var "palaist patvaļā" komandas lielākos spīdekļus Teitamu un Braunu.

"Celtics" pamata rotācija priekšējā līnijā, visticamāk sastāvēs no trim spēlētājiem - Porziņģa, Roberta Viljamsa un Ela Horforda. Manikss uzsver, ka uz šādu priekšējo līniju pilnībā paļauties nevarot.

"Porziņģim un Viljamsam ir vēsture ar traumām, kamēr Elam Horfordam ir jau 37 gadi," norāda Manikss.

Raidījuma trešais viesis Kriss Forbergs gan nostājās Porziņģa pusē, norādot, ka "Celtics" tagad ir reāls lielais trijnieks, kas var atmaksāsies izslēgšanas spēlēs.

"Šeit ir daudz jautājumu, bet, kad Smārta zaudēšanas emocionālās sekas neizbēgami pagaisīs, sausais atlikums būs tāds, ka Bostonas sastāvā ir vairāk augšējā kalibra talanta. Un tieši tas NBA ļauj tikt pie panākumiem," norāda Forsbergs.

Latviešu basketbolists aizvadītajā sezonā vidēji mačā atzīmējās ar 23,2 gūtajiem punktiem (karjeras rekords), 8,4 atlēkušajām bumbām, 2,7 rezultatīvām piespēlēm, 0,9 pārķertajām bumbām (karjeras rekords), kā arī 1,5 bloķētiem metieniem. Šajā sezonā latvietis grozam kopumā uzbruka ar 49,8% precizitāti (karjeras rekords, kā arī realizēja 38,5% tālmetienu (vidēji 2,1 trāpīts tālmetiens no 5,5 izmestajiem trejačiem). No soda metienu līnijas Porziņģis metienus realizēja ar 85,1% precizitāti.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu