T, 29.11.2023.

Rundāles pils muzejs uzņemts prestižajā Eiropas Karalisko rezidenču tīklā

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Shutterstock

Rundāles pils muzejs ir uzņemts Eiropas Karalisko rezidenču tīklā, kurā apvienojušās ievērojamākās Eiropas valdnieku rezidences, tostarp arī Versaļas pils pie Parīzes, Sansusī pils Potsdamā un Šēnbrunnas pils Vīnē, informēja Rundāles pils muzeja sabiedrisko attiecību galvenā speciāliste Andra Jakoviča.

Dalība organizācijā pavērs Rundāles pils muzejam sadarbības iespējas ar Eiropas ievērojamākajām un pieredzes bagātākajām pilīm un muzejiem. Ar organizācijas palīdzību tiks veicināta sadarbība zinātniskajā darbā, kultūras mantojuma saglabāšanā un pārvaldībā, kā arī tūrismā.

Rundāles pils muzeja direktore Laura Lūse norādīja, ka Rundāles pils muzeja iestāšanās Eiropas Karalisko rezidenču tīklā veicinās Latvijas atpazīstamību ne tikai profesionāļu, bet arī kultūras tūristu vidū. Muzejam galvenokārt tas ir ieguvums tieši profesionālajā jomā.

"Rundāles pils muzejam aktīva dalībnieka statuss Eiropas Karalisko rezidenču tīklā pavērs iespēju nepastarpināti sadarboties ar līdzīgām iestādēm, mācīties no labās prakses piemēriem un dalīties ar savu pieredzi kopīgu problēmu risināšanā," atzīmēja Lūse.

Eiropas Karalisko rezidenču tīklā ietilpst 32 organizācijas no 14 valstīm, kas kopā pārstāv vairāk nekā 100 valdnieku rezidences.

Savā starpā tās sadarbojas dažādos formātos - muzeju direktori tiekas reizi gadā ģenerālajā asamblejā, bet muzeju speciālistiem ir iespēja piedalīties tehniskajās sanāksmēs, kas ik reizi veltītas citai tēmai vai problēmas risināšanai.

Organizācijas dalībniekiem ir pieejami īstermiņa mobilitātes programmas granti, kas ļauj muzeja speciālistiem doties pieredzes apmaiņas braucienos uz citiem organizācijā pārstāvētajiem muzejiem.

Tāpat Eiropas Karalisko rezidenču tīkls ir sadarbības partneris Versaļas pils vadītajā starptautiskajā preventīvās konservācijas pētniecības programmā "EPICO" jeb Preventīvās konservācijas Eiropas protokols. Tās mērķis ir izstrādāt vēsturiskajās ēkās esošajām muzeju kolekcijām īpaši pielāgotu preventīvās konservācijas metodi, lai savlaicīgi varētu konstatēt izmaiņas objektu saglabātības stāvoklī, noteikt izmaiņu cēloņus un atrast piemērotākos risinājumus.

Rundāles pils muzeja misija ir veidot Rundāles pils ansambli par starptautiski nozīmīgu mākslas, kultūrvēstures un dārza mākslas centru. Rundāles pils ansamblis ir iekļauts UNESCO pasaules mantojuma Latvijas Nacionālajā sarakstā, bet pils baroka franču dārzs plašāku starptautisku uzmanību piesaistīja 2021.gadā, kad tam tika piešķirta Eiropas Dārza balva. Šogad aktīva sadarbība norit arī ar Baltijas piļu un muzeju asociāciju, kuras biedri 14.septembrī viesosies Rundāles pilī, lai piedalītos vēsturisko dārzu un teritoriju pārvaldībai un uzturēšanai veltītā konferencē.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu