VIDEO ⟩ Putnu gripa var arī skart kaķu populāciju un kļūt par kaķu gripu

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Kaķis.
Kaķis. Foto: Paula Čurkste/LETA

Latvijā konstatēti jau vairāk nekā 140 putnu gripas uzliesmojumi, tostarp slimība konstatēta arī lapsām. Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) pievērš uzmanību arī kaķi nav pasargāti. Polijā ar gripu inficējušies un miruši vairāki desmiti šīs sugas pārstāvju. Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) profesors Kaspars Kovaļenko atzina – vīruss var nostabilizēties kaķu populācijā, izplatīties un kļūt par kaķu gripu, vēsta Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma".

"Cilvēkam saskaroties ar šādu putnu gripu, tā saslimšana var būt diezgan smaga. Putniem visbiežāk ir saistīts ar respiratoriem elpošanas ceļiem, putni šķauda, var redzēt aplikumu, nomākti, netipiska uzvedība, nebaidās no cilvēkiem," skaidroja Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Veterinārmedicīnas fakultātes dekāns, profesors Kaspars Kovaļenko.

"Lielākais risks, par kaķiem runājot, ir, ka tas vīruss var nostabilizēties kaķu populācijā un cirkulēt, un tas kļūst jau par kaķu gripu.

Šeit galvenokārt novērojam neiroloģiskas elpošanas pazīmes, diareja, gremošanas kanāla iekaisums var būt. Kaķiem ir augsta mirstība, jo tas ir jauns vīruss kaķu populācijā," atzina LBTU profesors.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu