Ķīna aicina Krieviju un Ukrainu atsākt labības eksportu (2)

LETA
Labības lauks. Ilustratīvs foto.
Labības lauks. Ilustratīvs foto. Foto: Zane Bitere/LETA

Ķīna aicinājusi Ukrainu un Krieviju ātri atsākt labības eksportu, mudinājumu paužot pēc Krievijas lēmuma izstāties no starptautiskās vienošanās, kas sekmēja pārtikas produktu eksportu.

Ķīnas pastāvīgā pārstāvja ANO vietnieks Gens Šuans piektdien ANO Drošības padomē aicināja ātri atsākt labības un mēslojuma eksportu no Krievijas un Ukrainas.

Pekina cer, kas iesaistītās puses strādās ar ANO struktūrām, lai rastu līdzsvarotu risinājumu visu pušu leģitīmajām bažām, sanāksmē Ņujorkā sacīja Gens.

Ir jānodrošina starptautiskā pārtikas drošība, viņš uzsvēra.

Kopš izstāšanās no "labības darījuma" pagājušajā nedēļā Krievija veikusi vairākus triecienus Ukrainas Melnās jūras piekrastes pilsētām.

Maskava norādījusi, ka vēlas Rietumu sankciju mazināšanu, konkrēti - lai tiktu atcelts aizliegums Krievijas bankām izmantot starptautisko norēķinu sistēmu SWIFT, pirms tā piekrīt pagarināt vienošanos.

Eiropas Savienība, kas atbalsta Ukrainas labības eksporta vienošanos, norāda, ka Krievijas labībai un mēslojumam sankciju režīmā noteikts izņēmums un ka vairākas bankas joprojām ir savienotas ar SWIFT.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu