Čipsu "Long Chips" ražotājs skaidro, kāpēc apsver jaunas rūpnīcas celtniecību ārzemēs, nevis Latvijā (1)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Gagarin Iurii/Shutterstock

Čipsu "Long Chips" ražotājs SIA "Pērnes L" apsver jaunas ražotnes būvniecību ārzemēs, teikts kompānijas pagājušā gada pārskata vadības ziņojumā.

Vadības ziņojumā norādīts, ka šobrīd visas "Pērnes L" tehniskās jaudas praktiski ir noslogotas, bet pieprasījums starptautiskajos tirgos arvien palielinās, tādēļ tiek izskatīts jautājums par jaunas rūpnīcas celtniecību.

Tajā pašā laikā kompānijas vadība pauž, ka jaunas ēkas būvniecību un tālākos attīstības plānus apgrūtina valdības nostāja viesstrādnieku jautājumā, kā arī Latvijas banku kūtrā kreditēšanas politika un augstās procentu likmes.

"Pērnes L" vadība norāda, ka negatīvs aspekts ražotnes celšanai Latvijā ir arī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbības "pret reāli strādājošiem ražošanas un eksportējošiem uzņēmumiem". Tostarp vadības ziņojumā pausts, ka šogad turpinās uzņēmuma tiesiskais strīds dažādās tiesu instancēs ar VID par audita rezultātu apstrīdēšanu.

Ņemot vērā visus apstākļus, "Pērnes L" apsver jaunās ražotnes būvniecību ārzemēs.

Pēc "Firmas.lv" datiem, "Pērnes L" patlaban ir divi aktīvi VID Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes piemēroti nodrošinājumi, kas paredz aizliegumus komercķīlas reģistrācijai, pārreģistrācijai, pārjaunošanai un grozīšanai Komercķīlu reģistrā. Abi aizliegumi kompānijai piemēroti 2017.gada jūlijā un augustā.

Vienlaikus "Pērnes L" šobrīd nav VID administrēto nodokļu parādu.

LETA jau vēstīja, ka "Pērnes L" pagājušajā gadā strādāja ar 14,461 miljona eiro apgrozījumu, kas ir divas reizes vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga 3,7 reizes un bija 2,204 miljoni eiro. Kopumā "Pērnes L" produkciju eksportēta uz vairāk nekā 60 pasaules valstīm.

Kompānija reģistrēta 1995.gadā, un tās pamatkapitāls ir viens miljons eiro. "Pērnes L" vienīgais īpašnieks ir Laimonis Radziņš.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu