Vidzemes slimnīcā uzstādīta unikāla iekārta – mikroskops vairāk nekā 100 000 eiro vērtībā

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Vidzemes slimnīcas poliklīnikas ēka.
Vidzemes slimnīcas poliklīnikas ēka. Foto: Paula Čurkste/LETA

Attīstot un pilnveidojot pakalpojumu klāstu, Vidzemes slimnīcā uzstādīts operāciju mikroskops "Tivato 700", kas paredzēts mugurkaula ķirurģijai, informēja slimnīcas sabiedrisko attiecību un mārketinga speciāliste Agnija Upīte.

Jaunā iekārta ļaus veikt līdz šim nebijušas operācijas traumatologa Edgara Svolaka vadībā.

Svolaks norāda, ka iekārtas iegāde veicinās mugurkaula ķirurģijas attīstību Vidzemes slimnīcā. Šādas iekārtas iegāde nav iespējama daudzām reģionālajām slimnīcām, tāpēc jo īpaši svarīgi uzsvērt, ka visiem pacientiem Vidzemē un ne tikai, tagad būs iespēja saņemt augstas kvalitātes pakalpojumus. Operāciju mikroskopu "Tivato 700" slimnīcas personāls gaidīja jau septiņus mēnešus, un iekārtas iegāde slimnīcai ir izmaksājusi vairāk nekā 100 000 eiro, norāda traumatologs.

Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs uzskata, ka jaunais operāciju mikroskops ir vērtīgs ieguldījums, un slimnīca turpinās investēt pakalpojumu attīstībā un pacientu veselības uzlabojumu nodrošināšanā.

Slimnīcas vadība uzsver, ka ar jauno iekārtu strādās jaunie speciālisti, kurus slimnīcai izdevies piesaistīt. Slimnīcā visiem pacientiem būs pieejami pilna servisa pakalpojumi, ne tikai ķirurģiskās manipulācijas, bet arī rehabilitācijas nodrošināšana, kas ir ļoti svarīgs posms visā ārstniecības procesā.

Vidzemes slimnīca jauno pakalpojumu izmantot aicina ne tikai Vidzemes, bet arī visas Latvijas iedzīvotājus, rosina Muskovs.

Jaunā mikroskopa izmantošana operācijas laikā nodrošina operācijas norisi mazinvazīvā, kas nozīmē īsāku hospitalizāciju un ātrāku pacienta atlabšanu, tehnikā. Izmantojamā tehnika rada arī mazāku audu traumatizāciju un ļauj sasniegt labākus rezultātus atveseļošanās periodā.

"Tivato 700" ir aprīkots ar diviem daudzfuncionāliem un inovatīviem binokulāriem tubusiem, līdz ar to gan operējošais ķirurgs, gan asistents spēj vienlaicīgi redzēt operācijas lauku, kas būtiski uzlabo redzamību un operācijas gaitas kontroli. Papildus videoattēls tiek translēts arī monitorā, lai vizualizāciju redzētu viss medicīnas personāls, kas piedalās konkrētās operācijas veikšanā.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, SIA "Vidzemes slimnīca" apgrozījums 2022.gadā bija 26,95 miljoni eiro, bet peļņa - 1,09 miljoni eiro. 74,07% Vidzemes slimnīcas kapitāldaļu pieder Valmieras novada pašvaldībai, 25,03% - Valkas novada pašvaldībai un 0,90% - Rīgas Stradiņa universitātei.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu