Afganistānā talibi publiski sadedzina mūzikas instrumetus

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: AFP/SCANPIX

Afganistānas rietumu pilsētā Herātā talibu tā dēvētās tikumības ministrijas pārstāvji sestdien publiski sadedzināja mūzikas instrumentus un aparatūru, svētdien ziņo talibu kontrolētā informācijas aģentūra "Bakhtar".

Mūzika ir aizliegta, jo tā "noved neceļos jauniešus un iznīcina sabiedrību", norādīja tā sauktās tikumības ministrijas Herātas provinces departamenta vadītājs Azizs al Rahmans al Muhadžirs.

Tika sadedzinātas bungas, harmonijs, ģitāra un vairāki citi stīgu instrumenti, kā arī pastiprinātāji un skandas. Lielākā daļa šo instrumentu un aparatūras tika konfiscēti Herātas kāzu svinību zālēs.

Talibi, kas 2021.gada augustā atguva kontroli pār Afganistānu, uzspieduši valstij savu stingro izpratni par islāma normām. Viņi aizlieguši meitenēm un sievietēm iegūt izglītību pēc skolu sestās klases pabeigšanas, kā arī izspieduši viņas no vēlētiem amatiem un citām svarīgām pozīcijām. Sievietes faktiski ir ieslodzītas mājās.

Jūlija sākumā talibi paziņoja, ka valstī mēneša laikā jāslēdz visi skaistumkopšanas saloni.

Tas nozīmē, ka darbs jāpārtrauc tūkstošiem sieviešu vadītu uzņēmumu, kas bieži vien bija vienīgais mājsaimniecību ienākumu avots un viena no retajām atlikušajām iespējām sievietēm socializēties ārpus mājām.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu