VIDEO Ķīnā plosās vētra. Izsludināta trauksme

Foto: AP/Scanpix

Ķīnas ziemeļu apgabalos vētras dēļ pirmdien izsludināta sarkanā trauksme un Pekinu un tās apkārtni skārušas spēcīgas lietusgāzes, aizskalojot automašīnas un applūdinot metro stacijas.

Vētra "Doksuri" plosās Ķīnas ziemeļos kopš piektdienas, un varasiestādes brīdinājušas miljoniem cilvēku palikt iekštelpās.

Ķīnas mediji vēstīja, ka galvaspilsētā atcelti simtiem autobusu reisu. Sociālo mediju lietotāji publicējuši fotogrāfijas, kurās redzamas aizskalotas automašīnas un pārplūdušas ielas.

Pekinas centrā ielas šorīt bija klusāk nekā parasti, jo iedzīvotāji ņēmuši vērā oficiālos ieteikumus strādāt no mājām, novēroja ziņu aģentūra AFP.

Pekinas un kaimiņos esošās Hebei provinces valdības šodien atjaunoja sarkano brīdinājumu par lietusgāzēm.

Ķīna šovasar pieredzējusi ekstrēmus laikapstākļus un valstī reģistrētas rekordlielas temperatūras. Zinātnieki norāda, ka klimata pārmaiņas šos apstākļus vēl vairāk saasina. Eksperti ir brīdinājuši, ka pašreizējās lietusgāzes var izraisīt vēl lielākus plūdus nekā 2012.gada jūlijā, kad gāja bojā 79 cilvēki un tika evakuēti desmitiem tūkstošu.

Pekinā no sestdienas vakara līdz pirmdienas pusdienlaikam 40 stundu laikā nolija vidēji 170,9 milimetri nokrišņu, paziņoja Pekinas Meteoroloģijas birojs. Saskaņā ar oficiālajiem datiem tas ir gandrīz vienāds ar vidējo nokrišņu daudzumu visā jūlijā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu