"Skaisti "uz papīra", bet..." Apskatnieks pauž bažas par Porziņģa pievienošanos Bostonai

Apollo.lv
Kristaps Porziņģis
Kristaps Porziņģis Foto: Zane Bitere/LETA

Populārā ASV sporta medija "Bleacher Report" apskatnieks Dens Faveils savā rakstā par nākamās Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) sezonas prognozēm kritiski izteicies par Kristapa Porziņģa pārstāvētās Bostonas "Celtics" izredzēm.

Faveils savā rakstā prognozējis, kā nākamsezon veiksies katrai no 30 NBA komandām, norādot, vai konkrētā vienība nākamajā sezonā uzlabos sniegumu attiecībā pret pērn iespēto, vai arī tieši pretēji.

Bostonas "Celtics" šovasar izveica vienu no vasaras skaļākajiem darījumiem, trīs komandu darījumā Markusu Smārtu samainot pret Kristapu Porziņģi. Apskatnieks uzskata, ka "Celtics" šā darījuma dēļ nākamsezon, vismaz regulārā turnīra ietvaros, būs sliktāka.

"Markuss Smārts pret Kristapu Porziņģi ir skaisti "uz papīra", bet realitātē ir diezgan apšaubāms darījums. "Celtics" spēles veidotāju un aizsardzības spēlētāju atdeva pret daudzpusību priekšējā līnijā, galvenokārt uzbrukumā," norāda Faveils.

Porziņģis aizvadītajā sezonā Vašingtonas "Wizards" rindās parādīja savas karjeras, iespējams, statistiski labāko sniegumu. Faveils gan uzsver, ka "Celtics" rindās viņš tādu sniegumu var arī nerādīt.

"Bostona nevar garantēt, ka tiks pie šīs KP versijas. Ķermeņa apakšdaļas traumas ir pamatīgi ietekmējušas vairākas viņa sezonas. Tāpat viņš nav spēlētājs, kurš regulāri mēdz realizēt 60% metienu pēc pagrieziena," raksta apskatnieks.

Tomēr Faveils uzsver, ka "Celtics" var rasties problēmas, pat ja Porziņģis sevi pilnībā attaisno, jo, viņaprāt, "Celtics" kluba rindās trūkst kvalitatīvu spēles veidotāju.

"Smārta prombūtne papildus uzliek spēles veidošanas slogu uz Malkoma Brogdona (Ok!), Džeilena Brauna (Ārprāts!), Peitona Pričardsa (Tad redzēsim!), Džeisona Teitama (Ok!) un Derika Vaita (Ok!) pleciem. Nemaz nerunājot par to, cik daudz papildu pienākumu Brauns, Teitams un Vaits būs spiesti uzņemties aizsardzībā," norāda Faveils.

Tomēr galvenās spēles sākas pēc regulārās sezonas 82. mača, tāpēc Faveils nav līdz galam pesimistisks.

"Varbūt "Celtics" nesasniegs pērnās sezonas 57 uzvaru atzīmi, bet būs krietni bīstamāki "play-off" turnīrā. Tomēr nepamet sajūta, ka viņiem nepieciešams veikt vēl vienu maiņas darījumu," nobeigumā raksta Faveils.

Latviešu basketbolists aizvadītajā sezonā vidēji mačā atzīmējās ar 23,2 gūtajiem punktiem (karjeras rekords), 8,4 atlēkušajām bumbām, 2,7 rezultatīvām piespēlēm, 0,9 pārķertajām bumbām (karjeras rekords), kā arī 1,5 bloķētiem metieniem. Šajā sezonā latvietis grozam kopumā uzbruka ar 49,8% precizitāti (karjeras rekords, kā arī realizēja 38,5% tālmetienu (vidēji 2,1 trāpīts tālmetiens no 5,5 izmestajiem trejačiem). No soda metienu līnijas Porziņģis metienus realizēja ar 85,1% precizitāti.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu