UNESCO atkārtoti ceļ trauksmi par neatgriezeniskiem bojājumiem Venēcijā

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: muratart/Shutterstock

Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācija (UNESCO) pirmdien paziņoja, ka iesaka iekļaut organizācijas apdraudēto pasaules mantojuma sarakstā Venēciju, ziņo AFP.

Pēc organizācijas domām, Venēcijai draud "neatgriezeniski" bojājumi. Tādi faktori kā klimata pārmaiņas un masu tūrisms ir negatīvi ietekmējuši Itālijas pilsētu.

"Dažas no šīm ieilgušajām problēmām jau ir novedušas pie īpašuma un citu raksturīgo īpašību pasliktināšanās," ziņo UNESCO.

Pasaules mantojuma komitejas sēde paredzēta septembrī. Sanāksmē amatpersonas noteiks, vai Venēcija tiks iekļauta sarakstā.

Šī nav pirmā reize, kad Venēcija tiek ieteikta iekļaut apdraudētā pasaules mantojuma sarakstā. 2021. gadā UNESCO nolēma neiekļaut Venēciju apdraudēto pasaules mantojuma vietu sarakstā, šādu lēmumu pieņemot pēc tam, kad Itālija bija aizliegusi lielajiem kruīza kuģiem iebraukt Venēcijas lagūnas centrā.

Šādu lēmumu atbildīgā UNESCO komiteja pieņēmusi savā 44. sesijā Fudžou, Ķīnā.

Lēmumu komiteja argumentēja ar neseno kruīza kuģiem noteikto aizliegumu, kā arī plānotajiem pasākumiem, lai rastu ilgtermiņa risinājumu kuģošanai.

UNESCO ir bažas par tūrisma un kruīzu industrijas ietekmi, kā arī potenciālo kaitējumu ēkām un Venēcijā plānotajiem infrastruktūras un būvniecības projektiem.

Itālijas varasiestādēm līdz decembrim jāsagatavo atskaite par pasākumiem, kas tiek īstenoti, lai aizsargātu pilsētas ekosistēmu un iedzīvotājus.

Itālijas kultūras ministrs Dario Frančeskīni, komentējot UNESCO lēmumu, paziņoja, ka izdevies "sasniegt pirmo svarīgo rezultātu".

"Uzmanībai, ko pasaule velta Venēcijai, jāpaliek augstā līmenī, un katra pienākums ir strādāt lagūnas aizsardzības labā," norādīja ministrs.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu