Stundas laika divkāršojies VUGD saņemto izsaukumu skaits par spēcīgā vēja radītajiem postījumiem

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Negaiss.
Negaiss. Foto: Edijs Pālens/LETA

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) 7. augustā līdz plkst. 15 saņēmis 135 izsaukumus uz spēcīgā vēja radītajiem postījumiem, informēja VUGD.

Laikā no plkst.14 līdz 15 VUGD saņēma 76 izsaukumus, kas ir šodien vienas stundas laikā lielākais izsaukumu skaits uz spēcīgā vēja un negaisa radīto postījumu novēršanu.

Lielākā daļa no šiem izsaukumiem reģistrēta Rīgā un tai blakus esošajos novados. Šodien kopumā saņemti 135 izsaukumi uz glābšanas darbiem, kuros nepieciešams no nolūzušiem kokiem atbrīvot ēku jumtus, automašīnas un ceļus.

Atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācijai Latviju šodien sasniedzis pērkona negaiss ar krasam vēja brāzmām, atsevišķos rajonos ar ļoti stiprām lietusgāzēm un krusu. Bojājumus elektrotīklā radījuši gaisvadu līnijās iegāzti koki un to zari, kā arī zibens izlādes laikā bojātie balsti un citi elektrotīkla elementi.

Līdz pat vēlam vakaram ir izsludināts oranžais pērkona negaisa brīdinājums valsts austrumu daļā un sarkanais brīdinājums valsts rietumos.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu