Rinkēvičs dosies uz Dobeles novadu iepazīties ar vētras postījumiem

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs
Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs 8. augustā pēc austrumu robežas apmeklējuma dosies uz Dobeles novadu, lai iepazītos ar vētras radītajiem postījumiem.

Valsts pirmā persona sociālajos medijos norāda, ka telefonsarunā ar Dobeles novada domes priekšsēdētāju Ivaru Gorski (LZS) pārrunāta situācija pēc vētras, kā arī seku novēršana. Rinkēvičs novēlēja dobelniekiem izturību, uzsverot, ka "kopā tiksim galā ar šo postažu".

Gorskis šodien norādīja, ka vētras radītie postījumi Dobeles novadā ir ļoti smagi un ziņas par cietušo mantu turpina pienākt.

Viņš uzsvēra, ka patlaban novada vadība apseko teritorijas un piefiksē stihijas izdarītos postījumus. Gorskis norādīja, ka pašlaik nav ziņu par cietušām personām, bet ir ziņas, ka ir veseli ciemati, kuros nav nevienas neskartas mājas.

"Ir sētas, kurās ir norauti mājas jumti, kā arī nodarīti citi kaitējumi," uzsvēra Gorskis, papildinot, ka pašlaik notiek darbs, lai apzinātu nodarīto kaitējumu.

LETA jau rakstīja, ka Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) lūdzis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) un Zemkopības ministrijai (ZM), apkopot informāciju par vētras postījumiem, liecina premjera ieraksts sociālajos tīklos. Tāpat Kariņš lūdzis ZM un VARAM apkopot informāciju par nepieciešamo valdības rīcību.

Nacionālās apvienības politiķis, Saeimas Nacionālās Drošības komisijas priekšsēdētājs Jānis Dombrava (NA) ierakstā tviterī līdzīgi norāda, ka vētra ir nesusi milzīgus postījumus un ka steidzami jāsasauc Krīzes vadības padomes sēde un jāsniedz atbalsts iedzīvotājiem, kuru īpašumi ir izpostīti.

Jau ziņots, ka Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs valsts rietumu un centrālajā daļā izsludinājis sarkano brīdinājumu par ļoti bīstamu pērkona negaisu un stipru vētru, ļoti lielu krusu, intensīvām lietusgāzēm. Brīdinājums spēkā līdz plkst.19 pirmdienas vakarā.

Savukārt vēlāk pirmdienas pēcpusdienā un vakarā lielākais postoša pērkona negaisa risks būs Latvijas centrālajā un austrumu daļā, prognozē sinoptiķi. Vietām Vidzemē un Latgalē negaiss var plosīties vēl arī naktī uz otrdienu.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu